Cikkünk folyamatosan frissül
Szerdán este eldől, hogy a Borussia Dortmund és a Paris Saint-Germain mellé melyik két csapat csatlakozik a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjébe. A Bayern München döntetlenről várhatja a hazai, Arsenal elleni visszavágót úgy, hogy a németeknek a BL-trófea az egyetlen, amit a szezonban megnyerhetnek. A hétvégén a hazája bajnoki címe felé egyaránt óriási lépést tett Real Madrid és Manchester City pedig szintén döntetlenről folytatja az egymás elleni negyeddöntős párharcot, méghozzá Angliában.

Kövesse velünk a Bajnokok Ligája utolsó két negyeddöntőjének szerdai visszavágóját, azaz a Manchester City–Real Madrid és a Bayern München–Arsenal meccsek eseményeit!

20:00
2024. április 17.

Jön, amire mindenki várt

Köszöntjük Olvasóinkat! A maradék két negyeddöntős párharc is befejeződik a labdarúgó Bajnokok Ligájában szerdán este, a Manchester City-Real Madrid és a Bayern München-Arsenal összecsapás is döntetlenről indul. A korábban elkészített sorsolás értelmében a továbbjutók egymással küzdenek majd meg a döntőbe jutásért.

20:05

Egy nagy sorozat ma megszakad

• A Manchester City 1-0-ra és 3-2-re is vezetett a múlt heti odavágón, de végül a Real Madrid 3-3-as döntetlenről utazhatott Angliába. A legutóbbi két kiírás győztese sorozatban a harmadik szezonban találkozik egymással tavasszal.
  • A Real Madrid az elmúlt 11 BL-negyeddöntős párharcát megnyerte. Ugyanakkor a Bajnokok Ligája kieséses szakaszában a legutóbbi tíz alkalomból, amikor nem nyerte meg a hazai odavágót, a Real csak kétszer jutott tovább – mindkét alkalommal a Manchester United ellen.
  • A Manchester City viszont a madridiaktól elszenvedett 2022-es vereség óta, azaz 22 meccse veretlen a BL-ben, hazai pályán pedig ez a szám 30-nál jár.
  • A visszavágóra mindkét gárda jó hangulatban készülhetett: a Manchester City a hétvégén kétpontos előnyre tett szert a Premier League élén, a Real Madrid pedig a Mallorca otthonában nyerve továbbra is magabiztosan vezeti a La Ligát.
20:07

Csalódott csapatok csatája

• A másik szerdai találkozóra mindkét gárda csalódottan készül: az Arsenal a hétvégén odahaza kapott ki az Aston Villától, és visszacsúszott a tabellán; míg a Bayern legyőzte ugyan a Kölnt, de eldőlt, hogy sorozatban 11 év után le kellett mondania a bajnoki címről a Bundesligában.
  • A Bayern számára ezzel eldőlt, hogy idén legfeljebb egyetlen trófeát gyűjthet be, a Bajnokok Ligájáét. Ez lehetne Harry Kane karrierjének első felnőtt kupája, az angol csatár balszerencséjéről rengeteg mém is készült.
  • Egy hete a Bayern negyedóra alatt fordított Londonban, de végül 2-2 lett a vége a bírói hibák által beárnyékolt odavágónak. Az Arsenal legutóbbi két müncheni meccse egyaránt 5-1-es Bayern-győzelemmel zárult.
20:08

Kezdőcsapatok Manchesterben

• A City kezdője: Ederson – Walker, Dias, Akanji, Gvardiol – Rodri, De Bruyne, Bernardo – Foden, Grealish, Haaland.
  • A Real kezdőcsapata: Lunyin – Carvajal, Rüdiger, Nacho, Mendy – Camavinga, Valverde, Kroos – Bellingham – Rodrygo, Vinícius Jr.
20:09

Kezdőcsapatok Münchenben

• A Bayern kezdőcsapata: Neuer – Kimmich, De Ligt, Dier, Mazraui – Laimer, Goretzka – Sané, Musiala, Guerreiro – Kane.
  • Az Arsenal kezdője: Raya – White, Saliba, Gabriel, Tomijaszu – Jorginho, Ödegaard, Rice – Saka, Martinelli, Havertz.
20:16

Így szavaztak az Origo olvasói a továbbjutókról

A múlt szerdán elindított szavazásunkon a voksolók

• 39 százaléka tippelt a Bayern és a City továbbjutására,
  • 25 százaléka szerint az Arsenal és a City jut a legjobb négy közé,
  • 21 százaléka a Bayern-Real párost mondta,
  • míg 15 százaléka Arsenal-Real elődöntőt vár.
20:38

Őrületes fogadtatás

Így várták a City játékosait Manchesterben.

20:59

Manchester a középpontban, de Münchenre is figyelünk

A közvetítésünkben a City-Real meccsről fogunk részletesebben beszámolni, de természetesen a Bayern-Arsenal legfontosabb pillanatairól sem maradunk majd le. Már a pályán a csapatok mindkét helyszínen.

21:02

Elindultak a BL-negyeddöntők

Manchesterben a City kezdte az összecsapást.

21:04

Kapus a főszerepben

Egyelőre Lunyinnál volt a legtöbbet a labda, letámad a City.

21:06

Az első Bayern-helyzet

Kimmich beadása után Kane veszélyeztetett Münchenben, de Rayának nem kellett védenie. Manchesterben még nem volt helyzet.

21:09

Rengeteg hazaadás

A City-Real meccs egyelőre arról szól, hogy mindkét csapat tartani próbálja a labdát, a kapusok bevonásával. Lövésre még nem került sor, ahogy szögletre vagy leshelyzetre sem.

21:11

Az első támadásszerűség Manchesterben

De Bruyne jobb oldali beadását fogta Lunyin.

21:13

A Real is a pályán van

A 11. perc elején a Real Madrid is megmutatja magát, Camavinga távoli lövését magabiztosan védte Ederson.

21:15

Megvan a vezetés!

Vinícius jobb oldali beadása után Rodrygo először Edersonba rúgta a labdát, de a kipattanónál nem hibázott. 0-1, összesítésben 4-3 a Realnak. Videó ITT.

21:17

Helyzetjelentés a Bayern-Arsenal meccsről

A Bayern München-Arsenal találkozó képe az első negyedórában hasonló, mint az egy héttel ezelőtti odavágón. Az észak-londoni csapat birtokolja a labdát, de fogást nem tud találni a bajor együttesen, amely nagyon zártan védekezik.

21:19

Érzik a bajt Manchesterben

A gól óta a City is magához tért, sorra vezeti a támadásokat, de igazán veszélyes próbálkozás még nem jött össze.

21:21

Mi maradt ki?!

De Bruyne beadását kiütötte Lunyin, Haaland fejese a felsőlécen csattant, majd Silva közvetlen közelről mellé tessékelte a labdát. Mindezt pár másodpercen belül.

21:26

Az első, kaput eltaláló lövés Münchenben

Mazraui keresztbe lőtt labdája egy védőn is megpattanva mellé szállt. A szöglet után aztán Musiala dolgoztatta meg Rayát. Ez volt az első, kaput eltaláló lövés Münchenben.

21:27

Újabb Real-lehetőségek

Kissé felszabadult a Real kapuja, sőt! Carvajal lövését blokkolták a manchesteri védők, majd Valverde kísérlete kerülte el a kaput.

21:29

Helyén az ukrán kapus

Két beadás után most lőtt De Bruyne, a 20 méterről leadott lövését kiütötte Lunyin.

21:32

Neuer első és második védése

Ödegaard megpattanó lövését hárította bravúrral Neuer, majd egy perccel később Martinelli kísérleténél is védenie kellett. A Bayern-Arsenal fél óra után 0-0.

21:35

Megint De Bruyne

A belga a legveszélyesebb a City részéről, ezúttal egy távoli lövést eresztett meg, de a labda fölé szállt.

21:38

Oldalháló

Egy City-kontra végén Haaland gurított Grealish elé, akinek a Rüdigeren megpattanó lövése az oldalhálóban kötött ki.

21:40

Carvajal nem játszhat az elődöntő odavágóján

Legalábbis ha továbbjut a Real, ugyanis sárga lapot kapott a Grealish elleni szabálytalanságáért.

21:44

Ápolásra van szükség

Rodrygo maradt lent a földön, miután ütközött De Bruyne-vel. Nem sokkal korábban Vinícius Júnior csúszott be csúnyán Grealish-nek, ami nagy felháborodást váltott ki a stadionban.

21:47

Münchenben és Manchesterben is hosszabbítanak

A Bayern stadionjában 1, a Cityében 2 percet.

21:49

Vége a félidőnek mindkét pályán

A Manchester Citynek egyelőre semmi nem sikerül, a Real pedig az egyetlen veszélyes támadásából vezetést szerzett.
A szünetben: City-Real 0-1 (összesítésben 3-4).

A Bayern és az Arsenal nem bír egymással Münchenben, leginkább a mezőnyben zajlik a játék.
A szünetben: Bayern-Arsenal 0-0 (összesítésben 2-2).

21:52

Az első 45 perc statisztikája

Manchesterben a City 61 százalékban birtokolja a labdát, és már 14 kapura lövése volt a Real 5-jével szemben. A szögletarány pedig 9-0. Mégis a Real vezet.

Münchenben a statisztika is kiegyenlített meccset mutat. A labdabirtoklási arány 51-49 a Bayernnek, a kapura lövések száma 6-4 az Arsenalnak.

22:03

Jön a folytatás

A Bayern-Arsenal meccsen elindult a második félidő, de Manchesterben is a pályán a csapatok.

22:05

Óriási ziccer Münchenben

Ödegaard Neuer kapuja előtt veszélyeztetett, majd a túloldalon Goretzka fejese csattant a felsőlécen.

22:07

Lunyin, Lunyin és Lunyin

Manchesterben folytatja a nyomást a City, a félidő első két percében háromszor is szüksége volt a Realnak a kapusára.

22:12

A kapuson már túljutott a labda

Újabb City-próbálkozás, amely végén Nacho majdnem öngólt lőtt, de végül a gólvonal elől sikerült menteni a védőnek. A szöglet után aztán Foden lövését megint védte Lunyin.

22:16

Münchenben is egy "majdnem öngól"

Egy Bayern-kontra végén Gabriel passzolt hátra, Raya és a kapu mellé.

22:18

Sárga lap

Grealish egy percen belül kétszer rúgta fel Carvajalt, a második után sárga lapot is kapott.

22:20

Még egy lap a Citynek

Gvardiol Bellinghamet rúgta fel az oldalvonal mellett, még egy sárga.

22:23

Megvan az első gól Münchenben is!

Egy Bayern-támadás végén Raya először védett, ám Guerreiro bal oldali beadása után Kimmich védhetetlenül a hálóba fejelt. 1-0, összesítésben 3-2 a Bayernnek. Videó ITT.

22:26

Tanácstalanná vált a City

Folyamatosan próbál támadni a Manchester City, de az elmúlt percekben nem volt veszélyes kísérlete az angoloknak. Guardiola tapssal próbálja biztatni a játékosait.

22:29

Arteta kettőt cserélt

Gabriel Jesus és Trossard is a pályán már az Arsenal csapatában.

22:30

Lunyin megint a helyén

Grealish éles szögből leadott lövését először nem, másodjára viszont fogta Lunyin. Nem tudnak mit tenni a City focistái az ukrán kapussal szemben.

22:31

Guardiola először változtatott

Grealish helyére Doku állt be.

22:36

Ott az egyenlítés!

Rüdiger rossz felszabadítása után De Bruyne lövését már nem tudta védeni Lunyin, a 76. percben egyenlít a City. 1-1, összesítésben 4-4. Videó ITT.

22:38

Rögtön jöhetett volna a fordítás

Megint De Bruyne, ezúttal távolról tekert, de Lunyin ujjheggyel fölé tolta a lövését. Ennek ellenére kirúgást ítél a játékvezető.

22:39

Ancelotti cserélt

Kroos helyére Modric állt be.

22:41

Már mesterhármasnál járhatna De Bruyne

Egy bal oldali beadás után 10 méterről fölé vágta a labdát. Még mindig 1-1, és már a 82. percben jár a City-Real meccs.

22:42

Még egy Real-csere

Rodrygo helyett Brahim Díaz a pályán.

22:48

Az Arsenalnak a legsürgősebb

Hosszú idő után az első Arsenal-lehetőség, amely végén hiába ért bele Dier és Neuer is a labdába, az asszisztens Bayern-kirúgást jelzett. Münchenben is több csere történt, Nketiah és Upamecano is a pályán, de már a rendes játékidő utolsó perce kezdődött meg.

22:50

Túl a 90 percen

Haaland fejesből veszélyeztetett, majd egy Real-kontrát Rodri sárga lapot érően szakított meg. Kezdődik a rendes játékidő ráadása Manchesterben is, még minimum 4 perc.

22:53

Münchenben lefújták

Szinte végig állt a játék a négyperces müncheni ráadásban, a Bayern-gól után egyetlen komoly helyzet sem adódott az Arsenal előtt. 1-0-ra nyert a Bayern, így 3-2-es összesítéssel bejutott a Bajnokok Ligája elődöntőjébe.

22:55

Jöhet a hosszabbítás Manchesterben

A végén még Haaland szerezhetett volna gólt, de nem sikerült, így maradt az 1-1. Összesítésben 4-4, jöhet a hosszabbítás a City-Real negyeddöntőn!

22:58

Haaland nélkül folytatódik a meccs

A Bayern München Joshua Kimmich 63. percben fejelt góljával legyőzte az Arsenalt, és bejutott a BL-elődöntőbe. A Manchester City és a Real Madrid meccsén viszont 1-1 után kezdődik a hosszabbítás. Haaland helyett Álvarez folytatja.

23:00

Óriási City-fölény ellenére lett döntetlen

A City 65 százalékban birtokolta a labdát a rendes játékidőben, a kapura lövések száma pedig 27-6 volt a hazaiak javára.

23:01

Bellingham a földön

Bellinghamet kellett ápolni a hosszabbítás legelején, de tudja folytatni.

23:05

Óriási City-nyomás

Egykapuzik eddig a hosszabbításban a Manchester City, de a Real Madrid eddig bírja a nyomást. 16-0 a szögletarány a legújabb sarokrúgással.

23:09

Semmi nem akar összejönni

Próbálkozik a Manchester City, de mindhiába, a támadások utolsó pillanatai sikertelenek. Legutóbb épp Foden rúgott luftot nagy helyzetben.

23:10

Hatalmas tapsot kap a City védője

Vinícius Júnior kontrázott, de Kyle Walker elképesztő sprintet vágott le, hogy utolérje, és még a lövést is elkerülte.

23:11

Vinícius számára ennyi volt

Viníciusnak ez volt az utolsó mozzanata, talán bele is sérült. Mindenesetre Lucas Vázquez áll be a helyére.

23:16

Nagy helyzettel van vége a hosszabbítás első félidejének

Az utolsó percben Rüdiger szerezhetett volna vezetést, de közelről mellé lőtt. Ennek ellenére a hosszabbításban tovább nőtt a City fölénye, de az újabb négy kapura lövéséből egy sem volt veszélyes Lunyin kapujára, így maradt az 1-1.

23:19

Jön a végjáték

Nincs újabb csere, így kezdődik az utolsó 15 perc.

23:23

Füttykoncert az Etihad Stadionban

Carvajal ült le a földre, begörcsölhetett a lába. Az elmúlt percekben Doku előtt adódott a legnagyobb esély, de nem zárult lövéssel a helyzete.

23:24

Cserével zárult az ápolás

Carvajalnak ennyi volt, Militao a helyén.

23:25

Vázquez próbálkozott

Lucas Vázquez révén megvan e 15 perc első Real-lövése is, de messze elkerülte a kaput a labda.

23:26

Kettőt cserélt Guardiola

De Bruyne helyén Kovacic, Akanji helyén Stones a pályán.

23:29

Doku megint belebonyolódott

A fiatal belga focista nagyon meg akarja mutatni a cseltudását, de ezúttal is elveszítette a labdát a madridi tizenhatoson belül.

23:35

Nincs dráma a hosszabbításban

Igazán nagy helyzet nélkül teltek el az utolsó percek, maradt az 1-1. A Manchester City ezzel már 23 meccse veretlen a BL-ben, de nem biztos, hogy ez továbbjutást ér. Jönnek a büntetők!

23:38

Nyolc évig nulla, másfél hónapon belül három

Az Atlético-Inter és az Arsenal-Porto nyolcaddöntős párharc után ez a harmadik a szezonban, amelyen büntetőpárbaj dönt. Azelőtt nyolc évig egy sem volt a BL-ben.

23:39

Indul a büntetőpárbaj!

A City nyerte a sorsolást, Walker kezdést választott. A City nyitja a tizenegyespárbajt.

23:40

Álvarez berúgta, 1-0 a Citynek

Lunyin nem találta el az irányt.

23:41

Modric kihagyta, 1-0 a Citynek

Ederson kivédte a horvát középpályás büntetőjét.

23:42

Bernardo Silva kihagyta, 1-0 a Citynek

Beemelte Lunyin kezébe a labdát.

23:43

Bellingham belőtte, 1-1

Most Ederson nem érezte az irányt, két kör után 1-1 az állás.

23:44

Kovacic kihagyta, 1-1 maradt

Lunyin érezte, merre megy a labda.

23:44

Lucas Vázquez belőtte, 2-1 a Realnak

Vázquez a jobb alsóba gurít. Három kör után 2-1 a Realnak.

23:45

Foden nem hibázik, 2-2

Magabiztosan bombázott a jobb sarokba.

23:46

Nacho berúgta, 3-2 a Realnak négy kör után

Ő a bal alsót választotta, Ederson most sem érezte az irányt.

23:46

Ederson(!) belövi, 3-3

A kapus belőtte a kapusnak a jobb alsóba.

23:47

Rüdiger belőtte, 4-3-ra nyerte a Real a büntetőpárbajt

Ezúttal érezte Ederson, de a jobb alsóba nem ért le. Továbbjutott a Real Madrid!

23:49

Videón a büntetőpárbaj

IDE kattintva megtekinthető a Real drámai győzelme.

23:51

Bayern-Real elődöntő lesz a BL-ben

Ezzel eldőlt, hogy május 1-jén este a Bayern München a Real Madridot fogadja a Bajnokok Ligája elődöntőjének első mérkőzésén. A másik ágon egy nappal korábban a Borussia Dortmund a Paris Saint-Germaint látja vendégül.

Köszönjük a figyelmüket, az összefoglalóval hamarosan, a nyilatkozatokkal és az érdekességekkel az éjjel jelentkezünk.