Babos Tímea kétszettes győzelmet aratott a selejtező első fordulójában a salakpályás francia nyílt teniszbajnokságon.

A 31 éves Babos Tímea 6:4, 6:4-re múlta felül a spanyol Nuria Parrizas Diazt. Az első játszma rendkívül izgalmasan alakult, mivel Babos három adogatójátékát is elvesztette, ugyanakkor négyszer vette el Diazét. A második szettben 4:4-ig fej fej mellett haladtak a felek, majd a hajrában a magyar bizonyult jobbnak, így lezárta a mérkőzést.

Babos Tímea nyert a Roland Garroson a selejtező első fordulójában
Fotó: AFP

Valkusz Máté kétszettes vereséget szenvedett, ezzel a selejtező első fordulójában búcsúzott. A 25 éves magyar teniszező 6:3, 6:2-re alulmaradt a cseh Vit Kopriva ellen, aki a második szettben háromszor is elvette Valkusz adogatását és az első meccslabdával mindössze 76 perc alatt lezárta a találkozót.

A főtáblás szerepléshez három meccset kell nyerni, a 128-as mezőnynek Marozsán Fábián és Fucsovics Márton alanyi jogon tagja.