Az imolai Emilia-Romagna Nagydíj első szabadedzése rengeteg bizonytalanságot hozott, Max Verstappen is sokat szenvedett, főleg a középső szektorban. A Ferrari fejlesztései ígéretesnek tűntek, de a második gyakorláson még közelebb kerülhetnek az optimális beállításokhoz a csapatok.

Kövesse velünk az imolai Emilia-Romagna Nagydíj második szabadedzésének eseményeit!

Hirdetés: Regisztrálj most a megújult TippmixPro-ra és használd egyedi bónuszkódodat, hogy tiéd lehessen a 100%-os feltöltési bónusz akár 30.000 Ft-ig! Bónuszkód: MW30

16:36
2024. május 17.

Jön a második szabadedzés

Köszöntjük Olvasóinkat az F1-es Emilia-Romagna Nagydíj második szabadedzésének élő közvetítésében! Az első imolai gyakorlásnak a két Ferrari volt a legnagyobb nyertese, a középső szektorban sokat szenvedő Verstappen és a piros zászlós fázist okozó Albon pedig a két vesztese.

16:37

Bearman eseménydús napja

Oliver Bearman nemrég még az első edzésen Magnussen helyett a Haasban versenyzett, néhány perce pedig másodikként intették le a Forma-2-es időmérőn.

16:38

Eltiltásokat osztogatott az FIA

A Red Bull, a McLaren és az Alpine pilótája is pórul járt. Részletek ITT.

16:39

Pérez gyorshajtása

A mexikói az első edzésen ment túl gyorsan a bokszban, ezért a Red Bull 1000 eurós pénzbírságot kapott.

16:51

Bearman drámája

Sőt, az egész Prema Racingé. Ugyanis az F2-es időmérőt hiába zárta Bearman a 2., Antonelli pedig a 4. helyen, végül mindkettejük gyors körét törölték, így a brit a 16., az olasz pedig a 18. helyről rajtolhat csak el.

16:56

Ilyenek a körülmények

Szárazok a körülmények, 24 fokos a levegő, 38 fokos az aszfalt hőmérséklete.

17:01

Elindult a második gyakorlás

Ahogy a nyitányon, most is már az első percben a pályára hajtott a mezőny több mint fele.

17:03

Hárman várnak még

Piastri és a két Williams kivételével mindenki köröz már, a többség közepes, néhányan kemény keverékű gumikon.

17:06

A második szabadedzés első problémája

Verstappen 1:16,930-as idővel kezdett, ez eddig a leggyorsabb kör. Hülkenberg autójával van valami gond, vissza is tért a bokszba. A Williamsek továbbra is kivárnak.

17:10

Japán vezetés

Cunoda ugrott az élre 35 ezredes előnnyel, míg tavalyelőtti csapattársa, Pierre Gasly megforgott az Alpine-jával.

17:14

Kettős Ferrari-vezetés

A Williams bokszában még mindig állítgatnak mindkét autón, miközben Alonso panaszkodik Hamiltonra, a két Ferrari pedig az élre állt. Leclerc 3 ezreddel vezet Sainz előtt.

17:18

Hülkenberg és Piastri a pályán

Jelenleg csak Hülkenberg és Piastri van a pályán, a többiek lezárták az első etapjukat. Leclerc, Sainz és Verstappen az első három.

17:22

Előkerültek a lágyak

Egy pillanatra ki is ürült a pálya. Russell volt eddig a leszorgosabb a második szabadedzésen, és ő is folytatja a körözést, méghozzá lágyakon.

17:26

Két lila szektor után hiba

Lando Norris nagy fölénnyel állhatott volna az élre, de az utolsó kanyart elrontotta, így be sem fejezte a kört, hanem visszatért a bokszba.

17:30

Ez az állás fél óra után

Leclerc 1:15,969-es idővel az élen, mögötte Piastri, Russell, Sainz, Verstappen és Hamilton a sorrend félidőben. A Williamsek is túl az első mért körükön.

17:37

Bajban a Red Bull

Cunoda a harmadik helyre lépett, a Red Bullok lágyakon futott 7-8. helyre elég köridejére pedig nehéz magyarázatot találni. Verstappen sem talál.

17:44

Megvan a végeredmény?

Sokan visszatértek a bokszba, és akik ismét a pályára gurultak, többségében versenyszimulációt kezdtek el. Leclerc, Piastri, Cunoda, Hamilton és Russell most az első öt sorrendje.

17:53

Feltartás feltartás hátán

Szinte nincs olyan perc, hogy valaki ne akadályozzon egy riválist. Baleset egyelőre nem történt belőle, következményei azonban lehetnek. Sorra futják közben a pilóták a versenyszimulációs köröket, többségében közepes abroncsokon.

18:01

Leclerc ismét az élen zárt

A hajrá értelemszerűen már nem hozott javításokat, így Leclerc, Piastri, Cunoda sorrend lett az élen. A két Red Bull mindössze a 7-8. helyen zárt, Lando Norris pedig úgy lett 12., hogy egyetlen kört sem futott a lágy abroncsokon.
Most megköszönjük a figyelmüket, az összefoglalóval és az értékelésekkel hamarosan jelentkezünk!