Szélsőségesek újabb három embert lőttek le Kasmírban

Indiai katonák a többségében muszlimok lakta Dzsammu és Kasmír észak-indiai szövetségi állam nyári fővárosában, Szrinagarban. Kasmír India által ellenőrzött részén 14 napja kijárási tilalom van érvényben. A hatóságok erőszakos tüntetésektől tartanak, miután a kormányerők végeztek a 22 éves Burhán Mozaffar Vánival és két társával. Az erőszakos zavargásokban már legalább 45-en meghaltak, és 3100-an megsebesültek
Vágólapra másolva!
Ismeretlen támadók lelőttek három férfit az India által ellenőrzött Kasmírban, a rendőrség szerdán a vitatott területen az indiai uralom ellen harcoló fegyvereseket okolta a támadásokért.
Vágólapra másolva!

Az első incidensben kedden a rendőrség szerint az India északi, Dzsammu és Kasmír szövetségi államának székvárosában, Szrinagarban fegyveresek

rálőttek a városi egyik gyógyszertárának hindu patikusára.

A férfit kórházba szállították, ahol azonban belehalt sebeibe - közölte a rendőrség.

Egy órán belül a város egy másik részében

egy utcai ételárust lőttek le közvetlen közelről,

aki a helyszínen meghalt. A kedd esti harmadik incidensben fegyveresek

halálos lövést adtak le egy taxisofőrre

a Szinagartól 40 kilométerre fekvő Hadzsin településen. A rendőrség a gyilkosságokat terrorista incidenseknek minősítette.

"A nyomozás folyamatban van, és a rendőrök továbbra is dolgoznak a terrorcselekmények teljes körű körülményeinek felderítésén" - közölte a rendőrség. A múlt héten két férfit gyilkoltak meg Szrinagarban hasonló támadásokban.

Kasmír himalájai területét India és Pakisztán osztja meg egymással, és mindkét fél teljes egészében igényt tart rá. Kasmír indiai ellenőrzés alatt álló részén a lázadók 1989 óta harcolnak Újdelhi uralma ellen a térségben.

A legtöbb muzulmán kasmíri támogatja a lázadókat abban, hogy egyesítsék a területet, akár pakisztáni uralom alatt, akár független országként. India kitart amellett, hogy a kasmíri militánsok Pakisztán által támogatott terroristák. Iszlámábád tagadja a vádat, míg a kasmíriak többsége legitim szabadságharcnak tekinti az ilyen eseteket. A két ország közötti konfliktusban civilek, lázadók és kormányerők tízezrei haltak meg.