Észak-Korea évtizedek óta gyárt biológiai fegyvereket az amerikai külügyminisztérium szerint

Észak-Korea, rakéta, rakétakísérlet, tengeralattjáró
Vonszan, 2019. október 3. A KCNA észak-koreai állami hírügynökség által 2019. október 3-án közreadott kép Észak-Korea újabb rakétakísérletéről a Vonszan-öbölben október 2-án. A víz alatti platformról indított lövedék mindössze 450 kilométeres távolságban csapódott vissza a Japán-tengerbe, röppályájának tetőpontja ugyanakkor 910 kilométeres magasságban volt. A phenjani rezsim egy nappal azután hajtotta végre újabb rakétakísérletét, hogy Csö Szon Huj észak-koreai külügyminiszter-helyettes kedden bejelentette, országa kész szakértői szinten felújítani az Egyesült Államokkal kezdett, de több hónapja megszakadt atomleszerelési tárgyalásokat. MTI/EPA/KCNA
Vágólapra másolva!
Észak-Korea tavaly is folytatta nukleáris programját, megszegve vállalásait, hogy felhagy minden ilyen tevékenységgel, és biológiai fegyverekkel is rendelkezik - állapítja meg pénteken közzétett jelentésében az amerikai külügyminisztérium.
Vágólapra másolva!

A törvényhozásnak készített jelentés szerint Phenjan legalább

az 1960-as évek óta rendelkezik biológiaifegyver-programmal.

"Észak-Korea folytatólagos nukleáris tevékenysége világossá teszi, hogy Phenjan nem tartja magát a 2005-ben, a hatoldalú tárgyalásokon született közös nyilatkozathoz, miszerint felhagy minden nukleáris fegyver fejlesztésével és folyamatban lévő atomprogramjával" - szögezi le a dokumentum.

Észak-koreai rakétakísérlet 2019 októberében Forrás: MTI/EPA/KCNA/-

A jelentés szerint Észak-Korea a biológiai fegyverekről kötött nemzetközi egyezményt is megsérti azzal, hogy

támadó jellegű biológiai fegyvereket tart fenn.

Az amerikai külügyminisztérium szerint Phenjan biológiai fegyvereinek célja a dél-koreai és amerikai katonai fölény ellensúlyozása.