Betiltották a padovai lisztfelhőt

Vágólapra másolva!
Tilos tojást dobálni és zajos házimunkát végezni az északkelet-olaszországi Padovában, ahol borsos pénzbírság sújtja az utcai koldulást is. Az új rendszabályokkal Padova lett a tiltások városa – számolt be az olasz sajtó Massimo Bitonci, a venetói város polgármesterének rendelkezéseiről.
Vágólapra másolva!

A más itáliai városokban is bevezetett rendszabályokon túl, mint például a közízlést sértő öltözékben való utcai megjelenés tilalma, Padovában további szigorításokat is életbe léptettek.

Lisztfelhő a városban

Tilos tojás- és lisztdobálással ünnepelni a diplomásokat. Ez hagyomány a 60 ezer hallgatót számoló egyetemi városban, ahol a végzősöket társaik tojással és lisztzsákokkal felfegyverkezve bocsátják útjukra, csatatérré változtatva a padovai utcákat. "Egyáltalán nem tartom viccesnek ezt az egyetemi tradíciót. Naponta legalább harmincan-negyvenen diplomáznak, és minden alkalommal lisztfelhő lepi be a várost" – hangoztatta a Padovát az Északi Liga színeiben vezető polgármester. Massimo Bitonci hozzátette: Veneto kulturális és gazdasági fővárosává akarja tenni Padovát, és ezért a szabályokat mindenkinek tiszteletben kell tartani.

Tilos a zajt keltő házimunka

Az októbertől életbe lépő rendelkezések értelmében Padovában tilos az utcai közlekedési táblákhoz, fákhoz és rácsokhoz láncolni a kerékpárokat. A városközpontban tilos az ablakokba kiakasztani a mosott ruhát, és zajt keltő házimunkát végezni, amelybe az olasz újságok szerint beletartozik a "teli torokból való énekléssel végzett padlófényesítés is". Nem szabad az utcán és parkokban leülni a földre vagy lefeküdni a köztéri padokra. Minden egyes esetben száz euró (30 ezer forint) a bírság.

500 euró büntetés a koldulásért

Huszonöttől ötszáz euróig terjedő büntetést kell fizetniük augusztus vége óta azoknak is, akik Padova utcáin koldulnak. A bírságot kiszabó rendőrök a kéregetőnél talált bevételt is elkobozzák. Ezzel kapcsolatban a Caritas humanitárius szervezet padovai vezetője úgy nyilatkozott, hogy az alamizsna kérése vagy adása keresztény szempontból mindenkinek szent joga, ha ez nem párosul agresszív magatartással a többiek felé.