Cikkünk folyamatosan frissül
Gyurta Dániel lemaradt a dobogóról 100 mellen az úszó-Eb-n, Cseh László a legjobb idővel jutott döntőbe 200 vegyesen, Hosszú Katinka döntős lett egy kiegészítő számában, 100 gyorson, de nem áll rajthoz, Kozma Dominik viszont igen 200 gyorson.
19:35
2014. augusztus 19.

A program

A kedd esti program 18 órakor kezdődik, az 50 pillangó döntőjével.

19:36

Hosszú dilemmája

Rögtön utána a női 100 gyors elődöntője következik, melyben kérdéses, hogy Hosszú Katinka rajthoz áll-e a sűrű programja miatt.

19:43

Lesz Verrasztó is

A női 100 gyors után három döntő jön, majd a női 100 mell, majd Verrasztó Dávid elődöntője 200 vegyesen. A magyar versenyzőt az előfutamban eltalálta az ARD tévétársaság víz alá merített kamerája. Az élen haladt, mikor csúnyán beverte a kezét, és bár megzavarta az eset, végül a 11. helyen bejutott a döntőbe. A legjobb időt Cseh László érte el (1:59.17).

19:47

Kozma is úszik

Cseh és Verrasztó futama után a 200 női hát döntőjét rendezik, majd Kozma Dominik úszik a 200 gyors elődöntőjében. A napot a 4x100-as vegyesváltók döntője zárja majd.

20:02

A nap sportképe

Legalább is az egyik: A Kormos Villő, Reisinger Zsófia kettős a női szinkrontoronyugrás döntőjében bronzérmet szerzett.

Forrás: MTI/EPA/dpa/David Ebener
20:09

Elképesztő nyitány

Az 50 pillangó döntőjét a jól rajtoló Manaudou nyerte holtversenyben a surranópályán érkező belorusz Curkinnal. Harmadik a brit Proud lett - Govorovval holtversenyben!

20:11

Hosszú jelen

Hosszas hezitálás után Hosszú Katinka elindul a 100 gyors elődöntőjében, de csak a második futamban áll majd rajthoz.

20:13

Blume

Az első elődöntőt a dán úszónő nyerte a svéd Sjöström előtt.

20:16

Hosszú harmadik

A futamában 54.48-at ért el, ez három századdal rosszabb a délelőtti eredményénél, de a döntőre elég.

20:21

Walker aranya

A férfi 100 hát döntőjét Walker-Hebborn nyeri, egy magabiztos finissel.

20:23

Jön a női pillangó

Méghozzá 50 méteren.

20:26

Nincs világcsúcs

Sarah Sjöström a saját világcsúcsát akarta megjavítani, nem sikerült, de a futamot megnyerte, zsebben az Eb-arany, pedig nemrég még 100 gyorson bizonyított. Ottesen második, Halshall harmadik lett.

20:27

Ceremónia következik

Hamarosan átadják a férfi 50 pillangó érmeit, a dobogón két arany- és két bronzérmessel.

20:36

Jön Gyurta

Készülődnek a 100 mell rajtjához.

20:38

Forduló

Féltávnál Murdoch, Titenis, Peaty a sorrend, Gyurta a hatodik.

20:39

Gyurta negyedik

Adam Peaty győzött a szintén brit Ross Murdoch előtt, míg Titenis bronzérmes lett.

20:47

Száz női mell

Ebben a számban a dán Möller-Pettersen jutott legjobb idővel döntőbe.

20:49

Cseh, Verrasztó

Jön a 200 vegyes két elődöntője, két magyarral, Cseh Lászlóval és Verrasztó Dáviddal. Mindketten a második futamban indulnak majd.

20:52

Német részsiker

Az első elődöntőt Markus Deibler nyerte.

20:54

Cseh jól rajtolt

Pillangón megindul, elsőként fordul.

20:55

Cseh vezet

Féltávnál is elől Cseh, sőt mellen még növeli is az előnyét.

20:56

Sima győzelem

Cseh a végén kicsit ki is engedett, 1:58.00-t úszva így is nyert, ez másfél másodperccel jobb Deibler idejénél. Verrasztó a 9. összetettben, azaz nem finalista.

21:01

Poénnak jó volt

"Poénnak jó volt" - nyilatkozta Hosszú Katinka a szövetség Facebook-oldalán. "Élveztem ezt az úszást is, de nem indulok el a döntőben, sűrű a program holnap, és nem tervezem, hogy sprinter-karrierbe kezdek."

21:07

Gyurta kicsit elkapart

"Összességében elégedett vagyok, de nem tagadom, van bennem némi csalódottság is" - nyilatkozta Gyurta a szövetségi FB-on. "Nem is az érem miatt, hanem azért, mert nem tudtam 59.50 alá menni, pedig ez volt a célom mindenképp. Kicsit elkapartam szerintem - ez annyit jelent, hogy több kisebb tempót csináltam a kelleténél. A száz más műfaj, az elején megindult mindenki, láttam, mese nincs, menni kell velük, viszont ettől jöttek ezek a rövidebb tempók. Hiába, a döntő mindig különleges, most ezt ebből a szemszögből is megtapasztaltam."

21:09

Cseh gyorsulna még

"Jó volt ez, csak ne lenne ilyen fárasztó a vége" - mondta Cseh László. "Alapvetően jól ment, jó úszás volt, de a végén még kellene egy kicsit gyorsulnom, ezt nagyon érzem. Holnap jobb lesz, nincs úszás délelőtt, igyekszem odatenni magam délután."
A döntőről lemaradt Verrasztó kicsit csalódott: "Ez rossz volt. A többit meglátjuk vasárnap. Nem mondanám, hogy a holnapi döntő hiányozna a 400-hoz. Mindegy, ez egy ilyen nap volt."

21:10

Két bronz után arany

A spanyol Da Rocha bírta legjobban a hajrát, így két bronz megnyerte az első aranyát Berlinben, női 200 háton.

21:20

Kozma remekelt

Kozma Dominik 1:46.89 perccel megnyerte a 200 gyors első elődöntőjét.

21:26

Kozma döntős

Paul Biedermann a hazai pályán nem bízta a véletlenre, a legjobb idővel döntőbe jutott 200 gyorson, Kozma Dominik a harmadik helyen jutott a fináléba.

21:34

Nők, férfiak együtt

A 4x100-as vegyesváltó zárja a napot, a különböző csapatok még a sorrendet is megvariálták, látványos futam lesz.

21:34

Kozma odacsördített

"Így kell ezt, délelőtt odacsördíteni a tejsavnak, aztán délután már menni erőből" - lelkendezett Kozma. "Azért az is fontos volt, hogy egy számmal nagyobb gatyát vettem fel, délelőtt belepréseltem magam a 75-ösbe, de szorított ezerrel, most az eggyel nagyobban éreztem a lábamat, és ez segített is sokat. Jól ment, élveztem az úszást, a többit meglátjuk holnap."

21:39

Brit siker

A közönség hatalmas ovációval fogadja az Eb-n most debütáló számot, amit ráadásul világcsúccsal nyernek meg a britek.

21:45

Zárás

Köszönjük olvasóink figyelmét, lezárjuk az élő követítést, a délutáni döntők összefoglalóját itt találja.