Cikkünk folyamatosan frissül
Pacquiao visszavágott Bradleynek, Hanga Ádám remekül kosarazott a születésnapján, a Liverpool legyőzte a ManCityt, és nagy lépést tett a Premier League-arany felé. Makra Noéminek nem volt párja a szerenkénti bajnokságon, Póta Georgina BL-t nyert. Kövesse vasárnapi sporthíreinket!
11:00
2014. április 13.

Tv-műsor angol aranyrangadóval

A Digisport 1 közvetíti fél háromtól a Liverpool-ManCity PL-rangadót, amely akár el is döntheti az aranyérem sorsát. Az egész napi sportműsort itt nézheti meg.

11:30

Újabb Bosman-forradalom?

Egy német kiscsapat nekiment a FIFA-nak, a játékos-szakszervezet a focistáknak teljes munkavállalói szabadságot harcolna ki. Jön az újabb Bosman-forradalom?

12:00

Pacquiao sikeres bosszúja

Manny Pacquiao visszavágott Timothy Bradleynek, a Las Vegas-i profiboksz-meccsen egyhangú pontozással legyőzte amerikai ellenfelét, ezzel elhódította a WBO váltósúlyú vb-övét.

Forrás: AFP/Getty Images/Jeff Gross

A részletekről itt olvashat.

12:45

Így kell születésnapot ünnepelni

Hanga Ádám pontrekorddal ünnepelte a 25. születésnapját a spanyol kosárbajnokságban. Arról is nyilatkozott, hogy milyen nagy hatással volt rá az Euroliga-szereplés és a Barcelona elleni siker.

13:25

Hillsborough-ra emlékeznek

Huszonöt éve, 1989. április 15-én élte át legszörnyűbb tragédiáját az angol labdarúgás, amikor a Liverpool-Nottingham FA-kupa-elődöntőben a sheffieldi Hillsborough-stadionban 96 szurkolót tapostak halálra. (A részletekről itt olvashat.)

13:55

Frissítés a Vivicittán

Már futnak a 29. Telekom Vivicittá városvédő futás résztvevői, a félmaratoni mezőny így haladt át a budai alsó rakpart egyik frissítőpontjánál.

Forrás: MTI/Kovács Tamás

14:25

Megvan a gazdája a kézis kupabronznak

A Grundfos-Tatabánya szerezte meg a bronzérmet a Dalkia férfi kézilabda Magyar Kupában, miután a pécsi helyosztón legyőzte a Gyöngyöst.

Férfi MK, a 3. helyért: Grundfos-Tatabánya - B.Braun Gyöngyös 24-20 (14-9).

A meccs nagy részében a Tatabánya irányította a játékot, s bár a Gyöngyös a második félidőben feljött két gólra is, végül nem volt ereje fordítani.

A Veszprém-Szeged álomdöntő 12.50-kor kezdődik.

14:40

12 gólos NHL-meccs

Montrealban és Ottawában egy-egy gól döntött a hazai csapat javára az NHL legutóbbi játéknapján, ezzel szemben Nashville-ben 12 gólt láthattak a nézők, miután a házigazda Predators 7-5-re nyert a címvédő Chicago Blackhawks ellen.

Két újabb NBA-csapat a rájátszásban

Az Atlanta Hawks szerezte meg az utolsó rájátszásbeli helyet a keleti főcsoportban az NBA-ben, miután a szombati játéknapon legyőzte a vendég Miamit. A Hawks sorozatban hetedszer jutott a playoffba. Nyugaton a Dallas Mavericks a Phoenix felett aratott hárompontos sikerrel szintén ott van a rájátszásban, a vendégek a folytatásban a Memphisszel harcolnak az utolsó kiadó helyért.

Spanyol házidöntő a houstoni tenisztornán

Két spanyol, Nicolas Almagro és Fernando Verdasco játssza a vasárnapi döntőt a 474 ezer dollár (103 millió forint) összdíjazású houstoni salakpályás férfi tenisztornán. A negyedikként rangsorolt Verdasco a kolumbiai Santiago Giraldót verte a szombati elődöntőben, míg a harmadik helyen kiemelt Almagro játék nélkül jutott a fináléba, miután ellenfele, az amerikai Sam Querrey hátsérülése miatt nem állt ki a mérkőzésre.

elődöntők:
Almagro (spanyol, 3.)-Querrey (amerikai) - játék nélkül
Verdasco (spanyol, 4.)-Giraldo (kolumbiai) 6:4, 7:5

A döntő magyar idő szerint 20 órakor kezdődik.

15:20

Megy a Veszprém-Szeged kézidöntő

Mikler Roland vezérletével kiválóan kezdett a Pick Szeged, az első negyedórában végig vezetett is, de amint összeállt a veszprémiek védekezése, a bajnoki címvédő átvette a vezetést is. Nincs gólzápor, a 16. percben 6-5-re vezet a Veszprém.

15:25

Vezet a Pick

A Pick megszerezte a vezetést (12-11) a 25. percben, majd Mikler kivédte Nagy ziccerét.

15:30

A szünetben döntetlen

Változatos, látványos, fordulatos meccset játszik a pécsi MK-döntőben a Szeged és a Veszprém, a szünetben 13-13 az állás.

15:42

Nagy-gól a hokis CHL-ben

Nagy Gergő gólt lőtt és gólpasszt adott a hokis CHL-ben. Ha a Quad City továbbjut, akkor Nagy nem lesz ott a vb-n, ha kiesik, akkor ott lesz. (Részletek.)

15:50

Női Euroligát nyert egy magyar pólós

Hazai pályán védte meg címét a női vízilabda Euroligában a Szücs Gabriella személyében magyar világbajnoki bronzérmest is a soraiban tudó Sabadell.

A spanyol együttes a Final Four szombat esti döntőjében 19-10-re diadalmaskodott a görög Vuliagmeni ellen. A sabadelli uszodában telt ház, kétezer néző előtt lezajlott mérkőzésen Szücs két góllal vette ki részét klubcsapata sikeréből.

Az Euroliga harmadik helyét a magyar légiósok közül Keszthelyi Ritát felvonultató olasz Orizzonte szerezte meg. A szintén vb-bronzérmes Bujka Barbara egy hete görög klubcsapatával, az Olimpiakosz Pireusszal a második számú európai sorozatban, a LEN-kupában végzett az élen.

15:51

Öt percig nem kapott gólt a Veszprém

A második félidő első öt percében nem kapott gólt a Veszprém, és 15-13-ra vezet a Szeged elleni MK-döntőben.

15:54

Megtört a jég

A hetedik percben megtört a jég, Ancsin gólt dobott - emberhátrányban - a Veszprémnek. A 8. percben az állás: 17-15 az MKB javára, mivel a Pick újfent gólt dobott.

16:00

Kevés gól, veszprémi vezetés

19-16-re vezet a Veszprém 15 perc és fél perc után. Nagyon nem megy a góllövős a Picknek.

16:11

Javulnia kell a Picknek

24-21-re vezet a Veszprém, a Szegednek fel kell javulnia, ha nyerni szeretne. Még hat perc van hátra.

16:19

Úgy tűnik, eldőlt

A 28. percben 26-21-re vezet a Veszprém, a Szeged ráadásul emberhátrányban van.

16:22

A Veszprémé a trófea

A Veszprém zsinórban hatodszor nyerte meg a Magyar Kupát, miután a pécsi döntőben - 13-13-as szünet után - 27-21-re győzött a Pick Szeged ellen. Meccstudósításunkat itt olvashatja.

16:29

Szerb kézis az MVP

A szerb Momir Ilicet választották meg a pécsi Final Four legjobb kézisének, a veszprémi játékos a döntőben nyolc gólt szerzett. A legjobb kapus a szegedi Mikler Roland lett.

16:32

A Buckingham-palota előtt hajrázta le a névrokonát

A férfiaknál a világcsúcstartó kenyai Wilson Kipsang nyerte a London Maraton futóversenyt. Kipsang másodszor nyert a brit fővárosban, ezúttal pályacsúccsal, 2:04:29 órás eredménnyel. A 42,195 kilométeres távon ezúttal debütáló hazai kedvenc, az 5000 és 10 000 méteren olimpiai és világbajnok Mo Farah nyolcadik lett a rendkívül erős mezőnyben.

A nőknél Edna Kiplagat a tavalyi és tavalyelőtti második hely után tudott győzni, s először nyert Londonban. A győztes a Buckingham-palota előtt kialakított célegyenesben, az utolsó 200 méteren sprintelte le honfitársát és névrokonát, Florence Kiplagatot. Harmadikként a maratoni távon most bemutatkozó, 10 ezer méteren olimpiai bajnok etióp Tirunesh Dibaba zárt.

, tehát kezdődik a Liverpool-ManCity

A 25 éve történt Hillsborough-tragédia miatt hét perccel később, 14.37-kor kezdődött a PL-arany sorsát nagyban befolyásoló Liverpool-ManCity angol bajnoki.

16:46

Máris vezet a Liverpool

Az angol bajnokság végkimenetele szempontjából nagyon fontos meccsen a Liverpool már a 6. percben megszerezte a vezetést a Manchester City ellen. Luis Suárez parádés passzát némi hezitálás és egy nagyszerű csel után Raheem Sterling vágta be Joe Hart kapujába.

17:00

Sevilla-siker a városi derbin

A vendég Sevilla kétgólos győzelmet aratott a városi rivális, sereghajtó Real Betis ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság 33. fordulójában. A 27. perctől emberhátrányban futballozó házigazdák egyre reménytelenebb helyzetbe kerülnek a bennmaradást illetően: öt körrel a zárás előtt tíz pont a hátrányuk a bennmaradást érő helytől.

Újabb sokk a Citynek

Yaya Touré megsérült, nem tudja folytatni a játékot. A 18. percben Javi Garcia érkezett a helyére.

17:08

Már kettővel megy a Pool

A 25. percben Steven Gerrard fejesét még óriási bravúrral védte Joe Hart, de az eset utáni szögletből Martin Skrtel gyönyörű mozdulattal csúsztatta be a Liverpool második gólját. Nagy bajban a City.

17:12

A Parma nem bírt Garicsékkal

A nemzetközi kupaszereplésre hajtó Parma csak 1-1-es döntetlent ért el a kiesés ellen küzdő Bologna otthonában az olasz labdarúgó-bajnokság 33. fordulójában. A szombathelyi születésű, de osztrák válogatott Garics György végig a pályán volt a Bolognában, a 92. percben sárga lapot kapott.

Eredmény:
Bologna-Parma 1-1 (1-0)
gól: Cherubin (44.), illetve Palladino (79.)

17:20

Mit úszott meg a Pool!

Kétszer is a gólvonalról mentettek a liverpooli védők, így az állás továbbra is 2-0 az angol csúcsrangadón. Pedig nagyon kellett volna a gól a Citynek még a szünet előtt.

17:52

Lenyúlta a csaját, elmaradt a pacsi

Nem véletlen, hogy Maxi Lopez nem fogadt el Mauro Icardi kézfogását: az Inter fiatal csatára lenyúlta a csaját, és azóta egyetlen pillanatot sem mulaszt el, hogy közös képeket posztoljon minden közösségi csatornára a leányzóval. Lehet, hogy ezért hagyta ki a Sampdoria büntetőjét Maxi? Az Inter 1-0-ra vezet Genovában, méghozzá nem más, mint Icardi góljával. A részletekről itt olvashat.

17:59

Kétgólos hátrányból jött vissza a City

Máris döntetlen. Előbb az 57. percben szépített a City David Silva góljával, majd egy hihetetlen szerencsés góllal egyenlítettek a vendégek. David Silva lövése össze-vissza pattogott a védők és Mignolet kapus között, végül a Liverpool kapujában kötött ki. Öngól, mivel Glen Johnsonról - és az ügyetlenkedő Liverpool-kapus lábáról - pattant be a kapuba.

A szépítés:

Az egyenlítés:

18:11

Silva meccslabdát rontott

David Silva egy balról érkező lapos beadást becsúszva lőtt kapura, és csak a kapus állt vele szemben, mégsem sikerült célba találna, centikkel elkerülte a labda a bal kapufát. Marad a 2-2 Liverpoolban.

18:15

Coutinho bevágta, 3-2 a Pool javára

Kompany szeretett volna felszabadítani, de a lövése lecsúszott, a hibát Coutinho kegyetlenül kihasználta, 3-2-re vezet a Liverpool.

18:29

Tíz emberrel a Pool

Hendersont egy csúnya becsúszásért kiállították a 93. percben, az ötperces hosszabbítás végének így emberelőnyben mehet neki a City.

18:35

Gerrardék ünnepelnek

Az eredmény már nem változott, így a Hillsborough-tragédia 25. évfordulóján a Liverpool 3-2-re legyőzte legnagyobb riválisát, a Manchester Cityt. Steven Gerrard a lefújáskor úgy ünnepelt a társaival, mintha bajnokságot nyertek volna. De ezek után lehet, hogy ez így is lesz.

Az élcsoport: 1. Liverpool 77 pont (34 lejátszott meccs), 2. Chelsea 72 pont (33 meccs), 3. Manchester City 70 pont (32 meccs).

Tudósításunkat itt olvashatja.

18:47

Póta Georgina BL-győztes

Póta Georgina csapata, a TTC Berlin Eastside nyerte a női asztalitenisz Bajnokok Ligáját, mivel a döntő második, vasárnapi mérkőzésén is legyőzte a Fenerbahcét. A márciusi első meccsen, hazai pályán 3-2-re diadalmaskodott a német együttes, majd a törökországi visszavágón ennél is magabiztosabb volt, ugyanis 3-0-ra győzött. Póta neve mellé az első felvonás során egy-egy győzelem és vereség került, míg a vasárnapi összecsapáson ő nyerte az első párharcot Hu Melek ellen.

18:59

Részvételi rekord a Vivicittán

Minden korábbi részvételi rekordot megdöntött a vasárnapi 29. Vivicittá városvédő futás: az elmúlt évi létszámhoz képest idén 5100-zal nőtt a mezőny, összesen 20 750 nevezést regisztráltak. Magyarország 770 településéről neveztek futók az eseményre és 57 ország képviseletében több mint ezer külföldi is jelentkezett. A félmaratonon a férfiaknál a volt válogatott Berecz Lajos (Mezőtúr SSE) rajt-cél győzelmet aratott és megismételte tavalyi győzelmét. A nőknél Földingné Nagy Judit (Futóbarátok Egyesület) volt a leggyorsabb ezen a távon. A 10 km-en a férfiak versenye óriási befutót hozott, csupán hét másodperc választotta el az első két célba érkező versenyzőt, Kovács Tamást (VEDAC) és Józsa Gábort (MAC). A nőknél az előző két év ezüstérmese, Kis Zsanett (MAC-NS) idén megszerezte az aranyérmet. A futók frissítésére 500 kg banánnal, 35 kg szőlőcukorral, 3000 liter iso itallal és 6500 liter vízzel készültek a szervezők.

19:04

Új kosárgyőztes a női Euroligában

Galatasaray fennállása során először nyerte meg a női kosárlabda Euroligát, miután a Jekatyerinburgban rendezett nyolcas döntő zárómeccsén legyőzte a szintén török Fenerbahcét. A harmadik helyen a házigazda oroszok végeztek, akik a francia Bourges-nál bizonyultak jobbnak a bronzmérkőzésen.

Livorno - Chievo 2-4 (2-3)
gól: Siligardi (6.), Paulinho (34., büntetőből), illetve Paloschi (9., 45., 56., a harmadikat büntetőből), Thereau (23.)

Napoli - Lazio 4-2 (1-1)
gól: Mertens (41.), Higuaín (50., 67., 94., az elsőt büntetőből), illetve Lulic (21.), Onazi (82.)
piros lap: Cana, (48., Lazio)

Sampdoria - Inter 0-4 (0-1)
gól: Icardi (13., 63.), Samuel (61.), Palacio (79.)
piros lap: Eder (20., Sampdoria)

Torino - Genoa 2-1 (0-1)
gól: Immobile (92.), Cerci (93.), illetve Gilardino (85.)

Verona - Fiorentina 3-5 (1-2)
gól: Sala (14.), Toni (73., büntetőből), Iturbe (91.), illetve Cuadrado (31.), Aquilani (44., 86.), Valero (63.), Matri (83., büntetőből)
piros lap: Donadel (69., Verona)

19:19

Jól motoroztak a magyarok

Mindkét futamon a legjobb húszban végzett a BMW Racing Team Toth két versenyzője, ifjabb Tóth Imre és Sebestyén Péter a gyorsaságimotoros superbike-világbajnokság Aragóniai Nagydíján. Ifj. Tóth a 24., Sebestyén pedig a 27. rajthelyet szerezte meg a szombati időmérőn, vasárnap előbbi pilóta mindkét versenyen 18., utóbbi versenyző pedig előbb 20., majd 19. volt. Vb-pontokat az első 15 helyezett kapott.

"Úgy érzem, az első, ausztráliai GP-hez képest sikerült előre lépnünk, és az alapbeállításokat is megtaláltuk a következő versenyhétvégére" - mondta ifj. Tóth Imre. A superbike-vb csúcskategóriájában magyar csapat még soha nem versenyzett teljes szezont. A sorozat következő fordulóját két hét múlva rendezik a hollandiai Assenben.

19:31

Nyert a Leverkusen

A Bayer Leverkusen hazai pályán 2-1-re legyőzte a Herthát a német labdarúgó Bundesliga 30. fordulójának vasárnapi játéknapján. A győztes gólt az élete második Bundesliga-találatát elérő, 17 éves Julian Brandt szerezte.

Eredmény:
Bayer Leverkusen - Hertha BSC 2-1 (2-1)
gól: Kiesing (1.), Brandt (24.), illetve Wagner (38.)

19:41

Makra ellenállhatatlan volt

Makra Noémi mind a négy szert megnyerve diadalmaskodott vasárnap a nők országos szerenkénti bajnokságán a Körcsarnokban. "Nagyon örülök, hogy mind a négy szert megnyertem" - értékelt Makra. "Szeretek ugráson kezdeni, mert ilyenkor jól bemelegszem a többi szerre. A felemás korláttal nagyon elégedett vagyok, az új elemet is megcsináltam, a gerendánál még mindig izgultam egy kicsit, az elején a hármas kötésem nem volt meg. A talaj végre megint jól ment, a sorok is megvoltak."

20:10

Csúcsra értek a Rókák

Története első kupagyőzelmét aratta a Füchse Berlin férfikézilabda-csapata, amely a kiválóan védő Silvio Heinevetter vezérletével 22-21re verte a Flensburg-Handewitt együttesét a DHB-kupa döntőjében.

20:29

Elvérzett Szombathelyen a Honvéd

A Szombathelyi Haladás 2-0-ra legyőzte a vendég Budapest Honvédot a labdarúgó OTP Bank Liga 24. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén. A hazaiak sorozatban harmadik sikerüket aratták, míg a fővárosiak egymás után harmadik vereségüket szenvedték el.

OTP Bank Liga, 24. forduló:
Szombathelyi Haladás - Budapest Honvéd 2-0 (1-0)
Szombathely, 3000 néző
v.: Andó-Szabó
Haladás: Rózsa - Fehér Z., Guzmics, Tóth P., Bosnjak - Nagy I. G., Simon Á., Radó, Iszlai (Németh M., 90.), Halmosi (Medgyes, 74.) - Hrepka (Schimmer, 82.)
Honvéd: Kemenes - Baráth (Job, a szünetben), Lovric, Ignjatovic, Alcibiade - Zivanovic, Hidi, Vécsei - Daud (Nagy G., 60.), Lupoli, Bonazzoli (Vernes, 68.)
gól: Hrepka (24., 54.)
sárga lap: Guzmics (26.), Bosnjak (49.), illetve Daud (29.), Job (49.), Bonazzoli (65.), Vernes (87.)

20:41

Veszélyben Yaya Touré vébéje?

Nem elég, hogy a Manchester City labdarúgócsapata 3-2-es vereséget szenvedett Liverpoolban, elveszítette egyik legjobbját, Yaya Tourét is. Az elefántcsontparti középpályás az első félidőben sérült meg, elsődleges jelentések szerint ebben a szezonban már nem léphet pályára, de veszélybe került a világbajnoki szereplése is.

20:48

Kiszenvedett Valencia-siker

Eredmény, Primera División, 33. forduló
Valencia - Elche 2-1 (1-1)
gól: Piatti (22.), Dani Parejo (61.), illetve Coro (28.)
piros lap: Barragán (90., Valencia)

20:59

Ba ismét megmentette a Chelsea-t

A Bajnokok Ligája-negyeddöntőben szerzett gólja után a Swansea otthonában is betalált Demba Ba, találatával a Chelsea 1-0-ra nyeert idegenben.

Hull City - Sheffield United 5-3 (1-2)
gól: Sagbo (42.), Fryatt (49.), Huddlestone (54.), Quinn (67.), Meyler (90.), illetve Baxter (19.), Scougall (44.), Murphy (90.)

21:08

Magyar siker a junior hokivébén

Győzelemmel kezdte szereplését a házigazda magyar jégkorong-válogatott a Székesfehérváron vasárnap elrajtolt U18-as divízió I/B világbajnokságon. A viadal honlapja szerint a hazai együttes 6-1-re verte Szlovénia gárdáját. Glen Williamson szövetségi edző csapata hétfőn Ausztria, szerdán Lengyelország, csütörtökön Japán, szombaton pedig Ukrajna válogatottjával találkozik. Az első helyezett feljut a divízió I/A osztályba, az utolsó kiesik a divízió II/A-ba.

Eredmény, 1. forduló:
Magyarország-Szlovénia 6-1 (2-1, 1-0, 3-0)

21:18

Nyert a Hoffenheim

Bundesliga, 30. forduló:
Hoffenheim-Augsburg 2-0 (gól: Salihovic 19., Vestergaard 41.)

21:23

Besenyei Péter kiesett

Besenyei Péter világbajnok műrepülő már az első körben búcsúzott vasárnap a Red Bull Air Race idei szezonjának második versenyén, amelyet a horvátországi Rovinjban rendeztek. A viadal honlapja szerint a magyar pilóta a selejtezőben a 12 fős mezőny nyolcadik helyén végzett, aztán az első fordulóban nem ért célba a Nigel Lamb ellen, így brit riválisa jutott tovább.

A győzelmet az osztrák Hannes Arch szerezte meg, a címvédő és az első futamon győztes brit Paul Bonhomme előtt. Ebben a szezonban három kontinens hét országának nyolc városában rendeznek futamot. Rovinj után a malajziai Putrajayába, a lengyelországi Gdyniába, az angliai Ascotba, az egyesült államokbeli Dallasba és Las Vegasba, valamint - a pontos helyszínnel még adós - Kínába látogatnak el a műrepülők.

21:28

Visszatér a Falco-legenda

A pécsi, elbukott bajnoki után lemondott a Falco-Trend Optika KC Szombathely férfikosárlabda-csapatának edzője, Andjelko Mandic, akinek helyére az eddigi klubmenedzser, a tavaly visszavonult legendás irányító, Kálmán László ül le a kispadra.

"Ilyen rövid időre, három, maximum hat mérkőzésre nehéz lett volna idegenből hozni valakit, és most az is fontos, hogy az edző tisztában legyen az itteni viszonyokkal. Nekem sem lesz egyszerű, de megpróbálom. Érzek magamban erőt, ambíciót ahhoz, hogy kimozdítsam a csapatot a gödörből. Már az is egy eredmény lenne, ha a közönség visszatérne a lelátóra, mert az azt jelenti, hogy a játékosok mindent megtesznek. Azt nem tűröm, hogy lélektelenül játsszanak" - idézte Kálmánt a Vaol.hu portál.

21:37

Vezet az Atlético Madrid

Godin fejelt szépen a Getafe kapujába, az Atlético Madrid 1-0-ra vezet a madridi kisderbin.

21:43

Megtámadták a Barca-játékosokat

Szencsére csak verbálisan, de a Camp Nouba nemrég visszaengedett Boixos Nois tábor tagjai rasszista kiáltásokkal fogadtak néhány játékost, különösen Neymarral és Dani Alvesszel voltak kegyetlenek. Spanyolul tudók előnyben.

21:53

Kialakult az elődöntők párosítása a kosárbajnokságban

A címvédő Sopron, a PEAC-Pécs és a PINKK Pécsi 424 után a Diósgyőr csapata jutott utolsóként az elődöntőbe a női kosárlabda NB I-ben, mivel negyeddöntős párharcának második, vasárnapi mérkőzésén is simán legyőzte az MTK-t.A DVTK ellenfele a négy között a PINKK lesz, a másik ágon a Sopron és a PEAC csatázik.

Eredmény, negyeddöntő, 2. mérkőzés:
MTK-Budapest - Aluinvent DVTK Miskolc 49-80 (15-23, 16-24, 12-13, 6-20)
A párharc végeredménye: 2-0 a DVTK javára.

A szintén két győzelemig tartó elődöntő párosítása:
Uniqa Euroleasing Sopron - PEAC-Pécs
Aluinvent DVTK Miskolc-PINKK Pécsi 424

22:03

Meglepetés Bogotában

Nagy meglepetésre a francia Caroline Garcia nyerte meg a 250 ezer dollár (55 millió forint) összdíjazású, bogotai salakpályás női tenisztornát, ugyanis a vasárnapi fináléban két szettben legyőzte az első helyen kiemelt szerb Jelena Jankovicot. A világranglista 74. helyén álló, 20 éves győztes pályafutása első trófeáját hódította el.

Eredmény, döntő:
Garcia (francia, 5.)-Jankovic (szerb, 1.) 6:3, 6:4

22:08

Jól elvertek a szlovénok

A hokivébére készülő magyar válogatott a Papp László Sportarénában kikapott Szlovéniától. Bővebben: Magyarország-Szlovénia 0-4

22:22

A Vardar Szkopje nyerte a SEHA ligát

A hírek szerint jövőre egy, vagy talán több magyar csapatot is foglalkoztató SEHA kézilabda liga 2013/14-es idényét a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében is érdekelt Vardar Szkopje nyerte. A Vardar a döntőben a fehérorosz Meskov Bresztet verte meg 29-27-re, a harmadik helyen a CO Croatia Zagreb végzett, a horvátok a Tatran Presovot győzték le a helyosztón 36-28-ra.

22:34

Loeb nem vesztegette az idejét

Első versenyhétvégéjén egyből győzelemmel debütált a túraautó-világbajnokságon (WTCC) Sebastian Loeb, korábbi kilencszeres ralivilágbajnok. A francia pilóta a Marokkói Nagydíj második futamát nyerte meg, a sorozat magyar szereplője, Michelisz Norbert műszaki okok miatt nem tudott elindulni a versenyen.

22:37

A sírból hozta vissza a Győr

Az NBI. 24. fordulójában a Kecskemét sokáig vezetni tudott Győrben, de a hajrában a Győr egyenlített, majd a 93. percben Varga Roland góljával a győzelmet is megszerezte. A győriek a Debrecen vereségét kihasználva feljöttek öt pontra.

Eredmény:
Győri ETO-Kecskemét 2-1 (0-1)

22:44

Nyert és vezet az Atlético Madrid

Az Atlético Madrid Godin és Diego Costa góljaival 2-0-ra legyőzte a Getafét, és három ponttal vezeti a spanyol bajnokságot. Az Atléti győzelme vezéráldozattal járt, Diego Costa (aki a gólja előtt kihagyott egy büntetőt is) a hajrában besodort gólnál olyan keményen ütközött a kapufával, hogy le kellett cserélni. Egyelőre nem tudjuk, milyen súlyos a játékos sérülése.