Cikkünk folyamatosan frissül
Miért ordibál az edző a 17 éves pólóssal? A Mercedesek uralták a Malajziai Nagydíjat, Mourinho már nem hisz csapatában, Ronaldo 10/10-nél jár. Alcantara kihagyhatja a vébét, portugál vagy román ellenfele lehet a Szegednek. Vasárnapi sporthírek percről percre.
10:58
2014. március 30.

Miért ordibált az edző a 17 éves pólóssal?

Földi László annak ellenére kiabált Manhercz Krisztiánnal, hogy a 17 éves pólós két gólt dobott és jól játszott a Vasas BVSC elleni, 13-7-re megnyert pólóbajnokiján. A tréner a vlv.hu-nak elárulta, hogy mi volt a gond a sportolóval.

11:14

Vasárnapi sportközvetítések

Képernyőn az F1, a Real, a Serie A és az NB I rangadója, a teljes programot itt tekintheti meg.

11:28

Szárazon indul az F1-es futam

A Formula1-es Malajziai Nagydíj tegnapi esős időmérőjén a Hamilton, Vettel, Rosberg sorrend alakult ki, a Mercedes végig fölényben volt ellenfeleivel szemben. Egyelőre száraz az idő a futam helyszínén, de a közelben több csapadékzóna is kialakulóban van, és valószínűleg csak idő kérdése, mikor éri el valamelyik a pályát.

11:42

Anand a világbajnoki kihívó

Bámulatos pályafutásának újabb fantasztikus sikereként Viswanathan Anand egy fordulóval a vb-jelölti torna befejezés előtt már győztes, világbajnoki kihívóként megmérkőzhet tavalyi legyőzőjével, a norvég Magnus Carlsennel. További részletek a Sakkblogon olvashatók

12:01

Doll töröltetné játékosa sárga lapját

"Nagyon sajnálom a kapott sárga lapokat, különösen David Mateosét, aki gólörömével nem akart tiszteletlen lenni. Én még nem láttam, hogy valakit ezért figyelmeztettek volna sárga lappal" - nyilatkozta Thomas Doll a Fradi-hu-nak első bajnoki győzelmét követőn. További részleteket cikkünkben olvashat

12:11

Nyílt levelet írtak a ralipilóták

A versenyzők nyílt levelet írtak a Magyar Nemzeti Autósport Szövetség (MNASZ) új vezetőségének, a levél tartalmát cikkünkből ismerheti meg

12:15

Malajziai Nagydíj élőben

A malajziai Formula-1-es futam élő közvetítését itt követheti nyomon

12:22

Bogdán az utolsó percben védett 11-est

Bogdán Ádám, a magyar válogatott és a Bolton Wanderers kapusa a 94. percben védett tizenegyest a Wigan Athletic ellen az angol másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Championship) 39. fordulójának szombati játéknapján, amivel megőrizte a döntetlent (1-1) csapata számára.

12:34

Bale-t a szellemek buktatták

A Real Madrid sztrája, Gareth Bale tisztán tört kapura a spanyol bajnokság 31. fordulójában a Rayo Vallecano (5-0) elleni meccsen, ám csapata 1-0-s vezetésénél ziccerben összeomlott, mintha csak a szellemek tettek volna keresztbe neki, miközben a walesi szélső a gyeptéglákat riogatta a kapus helyett.

12:40

Rájátszásban a Colorado Avalanche

Az észak-amerikai jégkorongbajnokság (NHL) alapszakaszában a Colorado Avalanche 3-2-re verte a San Jose Sharkst, ezzel a St. Louis és a Chicago után harmadikként kerültek a rájátszásba a Central Divisionból.

NHL, alapszakasz:

Colorado Avalanche–San Jose Sharks 3–2
Washington Capitals–Boston Bruins 2–4
Buffalo Sabres–Tampa Bay Lightning 3–4 – h.u.
Los Angeles Kings–Winnipeg Jets 4–2
Vancouver Canucks–Anaheim Ducks 1–5
Carolina Hurricanes–Columbus Blue Jackets 2–3 – h.u.

Veszélyben a Bayern-sztár vébéje

Veszélybe került Thiago Alcántara részvétele a 2014-es labdarúgó-világbajnokságon. A Bayern München középpályása részleges szalagszakadást szenvedett a jobb térdében a Hoffenheim elleni bajnokin, így várhatóan 6-8 hetes kihagyásra kényszerül, emiatt kérdéses, helyet kap-e a spanyol válogatott keretében.

13:11

NBA: nyertek a nagyok

Az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság (NBA) alapszakaszában vendégként nyert a Miami Heat, míg a San Antonio Spurs hazai pályán tudott diadalmaskodni a liga élcsapatai közül.

Bottas kapott először büntetőpontot

Valtteri Bottas (Williams) az első versenyző, aki büntetőpontokat kapott az F1 történelmében. A finn versenyző Daniel Ricciardo feltartásáért kapta a kétpontos büntetést. Az idén bevezetett új szabály szerint ha egy versenyző 12 hónap alatt 12 büntetőpontot gyűjt össze, akkor automatikusan eltiltják egy versenytől, és utána sem nulláról, hanem ötről indul újra a büntetőpontok számolása.

13:50

Hamilton nyert Malajziában

Vége a Malajziai Nagydíjnak, Lewis Hamilton (Mercedes) senkitől sem veszélyeztetve, 17,3 másodperces előnnyel nyerte meg a versenyt csapattársa, Rosberg előtt. Mögöttük Vettel, Alonso, Hülkenberg, Button, Massa, Bottas, Magnussen és Kvjat végzett. Massa nem engedelmeskedett a csapatának, ebből még lehet konfliktus. További részleteket a versenytudósításban olvashat

13:59

Megint kikaptunk a horvátoktól

A magyar női kézilabda-válogatott másodszor is vereséget szenvedett a horvátoktól az umagi felkészülési tornán. Szombaton 30-28-ra maradtunk alul, a vasárnapi meccsen pedig már hét góllal, 36-29-re kaptunk ki a házigazda horvátoktól. Legeredményesebb játékosunk Görbicz Anita volt tíz góllal.

HORVÁTORSZÁG–MAGYARORSZÁG 36–29 (17–11)
Gólszerzők: Jezic, Penezic 6-6, Elez, Milanovic Litre 4-4, Basic, Benko, Tatari 3-3, Frankovic, Koznjak, T. Grubisic 2-2, Covis 1, ill. Görbicz 10, Tomori 4, Schatzl 3, Bognár-Bódi, Bulath, Kovacsics, Kovacsicz, Soós 2-2, Planéta, Tóth G. 1-1

14:14

Ronaldo 10/10

Cristiano Ronaldo nem sokáig maradt gól nélkül a Rayo Vallecano elleni szombati spanyol bajnokin, melyet végül 5-0-ra nyert meg a Real Madrid. A csapat első gólját Ronaldo szerezte, aki ezzel zsinórban tizedik meccsén volt eredményes.

A spanyol bajnokság góllövőlistája 2013-14:
1. Cristiano Ronaldo 28 gól
2. Diego Costa 25 gól
3. Lionel Messi 23 gól

14:44

Mourinho nem hisz a csapatában

Ismét kikapott a Chelsea, ezúttal a Crystal Palace-tól szenvedtek vereséget John Terry öngólját követően, José Mourinho pedig úgy véli, csapatának már nincs esélye megnyerni a bajnokságot. További részleteket cikkünkben olvashat

15:03

Ricciardót megbüntették

Csapata hibája miatt súlyos büntetést kapott a vasárnapi Forma-1-es Malajziai Nagydíj után Daniel Ricciardo, a Red Bull ausztrál pilótája. A döntés értelmében a versenyző a jövő heti, bahreini futamon tíz másodpercet kénytelen a boxban tölteni, ráadásul az időmérőn elért helyezéséhez képest tíz pozícióval hátrébbról vághat csak neki a versenynek.

Ricciardónak azért kell bűnhődnie, mert Sepangban az egyik boxkiállás alkalmával úgy indították el, hogy a bal első kereke nem volt megfelelően rögzítve, s a versenybírók szerint ez veszélyhelyzetet teremtett. A pilótának néhány méter után meg kellett állnia, és a szerelők végül rögzítették az kereket.

15:20

Szünetben vezet az AS Roma

Mattia Destro góljával a szünetben 1-0-ra vezet az AS Roma idegenben a Sassuolo ellen az olasz bajnokság 31. fordulójában.

15:33

Portugál vagy román ellenfele lehet a Szegednek

Portugál vagy román ellenfelet kaphat a negyeddöntőben a Pick Szeged a férfi kézilabda EHF Kupa keddi, bécsi sorsolásán. Az európai szövetség vasárnap tette közzé az úgynevezett kalapokat, a magyar együttes csoportgyőztesként az egyes kalapba került a svéd Lugi HF és a francia Montpellier mellé. A kettes kalapból a portugál Sporting CP, a francia HBC Nantes és a román HCM Constanta várja a sorsolást.

Azonos csoportban szerepelt csapatok nem kerülhetnek össze a negyeddöntőben, azaz a Szeged mögött második Nantes nem lehet a csongrádiak következő riválisa. A negyeddöntőben csak három párharcot rendeznek, a D csoportban győztes német Füchse Berlin ugyanis házigazdaként automatikusan tagja lett a sorozat négyes döntőjének.

15:47

Kiesési rangadót nyert a Valladolid

Kiesési rangadót nyert a Real Valladolid a spanyol bajnokság 31. fordulójában, miután Manucho korai góljával 1-0-ra verte az Almeria együttesét, amely emberhátrányban fejezte be a találkozót.

Földrengés a Dodgers meccsén

5.1-es földrengés rázta meg az LA Dodgers stadionját a helyi rivális, az Angels elleni meccsen. A legendás kommentátor, Vin Scully nem zavartatta magát, fapofával kommentálta az eseményeket, ahogy a TV-kamerák is elmozdultak a rengések következtében.

16:19

Két góllal nyert a Roma

Mattia Destro és Michel Bastos góljával 2-0-ra nyert az AS Roma idegenben a Sassuolo ellen az olasz bajnokság 31. fordulójában. Destro Nainggolantól, Bastos pedig Tottitól kapta a gólpasszt.

Serie A
31. forduló
Sassuolo–Roma 0-2 (0-1)
Gól: Destro (16.), Bastos (90+5.)

16:34

Nagyon belendült a Rennes

Alessandrini és Toivonen góljaival már fél óra alatt kétgólos előnyre tett szert a Rennes a Bastia ellen a francia labdarúgó-bajnokság 31. fordulójában.

16:46

Lezuhant és megsérült egy hegymászó

Lezuhant egy hegymászó Csobánkán az Oszoly-sziklánál vasárnap kora délután, a férfi könnyebben megsérült – tájékoztatta a Pest megyei katasztrófavédelem szóvivője az MTI-t.

Csámpai Attila közölte: a középkorú férfi az ötven méter magas szikláról nyolc-tíz métert zuhant. A mentőorvos a baleset helyszínen megállapította, hogy a hegymászó - aki a tűzoltók segítségével saját lábán jutott fel - csak könnyű sérüléseket szenvedett. Megfigyelésre azonban kórházba vitték.
A balesethez a pomázi önkéntes, a szentendrei hivatásos tűzoltók és a katasztrófavédelem műveleti szolgálatának munkatársai vonultak ki. Csámpai Attila hozzátette, hogy a területet a katasztrófavédelem kockázati helyszínként tartotta számon, és ott többször is gyakorolták a mentést.

16:54

Olasz második, Gyurta negyedik

Olasz Anna célfotóval második, Gyurta Gergely pedig negyedik lett a hosszútávúszók Grand Prix-sorozatának mexikói állomásán, Cancúnban. A viadal honlapja szerint Olasz 3:25:27.2 óra alatt teljesítette a 15 kilométeres távot, és csupán kilenc tizedmásodperces hátránnyal szorult a győztes német Angela Maurer mögé. A férfiaknál a holland Ferry Weertman nyert 3:04:06.3 órás eredménnyel, Gyurta Gergely 3:06:12.2-vel lett negyedik.

17:09

Räikkönen a Ferraritól vonul vissza

Kimi Räikkönen a Ferrarinál fogja befejezni Formula1-es pályafutását: a 2007-es világbajnok ezt Szepangban jelentette ki egy német lap érdeklődésére. Bővebben az Efpluszegy blogon olvashat a történtekről.

17:25

Foci-vb: nyomornegyedeket szálltak meg a rendőrök

Több mint ezer rendőr és a brazíliai hadsereg egységei vonultak fel vasárnap hajnalban a brazíliai Rio de Janeiro Mare nevű városrészének nyomornegyedeiben, hogy visszavegyék a hatóságok ellenőrzését a terület fölött még a két és fél hónap múlva esedékes labdarúgó világbajnokság kezdete előtt. A 16 nyomornegyedből álló városrész a kábítószer-kereskedők fellegvárának és Rio de Janeiro egyik legveszélyesebb pontjának számít, ráadásul stratégiai fontosságú helyen - a nemzetközi repülőtér közelében - húzódik. 15 páncélozott jármű, valamint négy helikopter vonult be az összesen 130 ezer lakosú nyomornegyedek területére.

Rio állam biztonsági szolgálata közölte, hogy a hatóságok vasárnap reggeltől a 16-ból 15 negyedet ellenőrzésük alatt tartanak 1180 katonai rendőr és százharminckét civil rendőr segítségével. A Rio de Janeiró-i hatóságok 2008-ban kezdték meg a "pacifikálásnak" nevezett műveleteket, hogy visszavegyék a szegénynegyedek feletti ellenőrzést a kábítószer-maffiáktól és a milíciáktól, így kívánva csökkenteni az erőszakot az idei labdarúgó világbajnokság és a 2016-os - szintén Rióban rendezendő - nyári olimpia előtt.

17:38

Zahorán második Németországban

Zahorán Ádám második helyen végzett az 50 kilométeres futás német bajnokságán.

A versenyző arról tájékoztatta vasárnap az MTI-t, hogy a viadalt a Berlin közelében található kienbaumi edzőtáborban rendezték meg, az 5 kilométeres, körönként 40 méter szintemelkedéssel nehezített pálya szolgált a verseny útvonalaként. A tavaly ugyanezen a bajnokságon harmadik Zahorán 3:12:33 órás időeredménnyel végzett a második helyen, két társával pedig - az LG Würzburg színeiben - megnyerte a csapatversenyt.

17:45

Szinte mindig gólt kap a Fulham

Stockdale kapus öngóljával az 51. percben hátrányba került a Fulham az Everton ellen az angol bajnokság 32. fordulójában. Az elmúlt 32 PL-meccsből csak négyet sikerült kapott gól nélkül megúsznia a Fulhamnek, ez a leggyengébb mutató a ligában. Ráadásul az elmúlt 17 meccsükből 16-szor kaptak gólt.

17:50

Simázott a Rennes

A francia labdarúgó-bajnokság 31. fordulójában a kiesés ellen küzdő Rennes hazai pályán simán nyert a Bastia ellen.

Eredmény, Ligue 1, 31. forduló:
Rennes - Bastia 3-0 (2-0)
gól: Alessandrini (14.), Toivonen (28.), Makoun (59.)

17:57

Serie A: kevés a gól félidőben

A 15.00-kor kezdődött Serie A-meccsek állása a szünetben:
Lazio–Parma 1-1 (Lulic 15., illetve Biabiany 26.)
Sampdoria–Fiorentina 0-0
Torino–Cagliari 1-0 (El Kaddouri 45.)
Verona–Genoa 1-0 (Donadel 35.)

18:08

Négy magyar bronz Törökországból

Négy bronzérmet gyűjtöttek a magyarok a hétvégén a cselgáncs világkupa-sorozat samsuni állomásán. A nemzetközi szövetség honlapja szerint a török városban szerepelt kilenc magyar dzsúdós közül az olimpiai második Ungvári Miklós (73 kilogramm), továbbá öccse, Attila (81 kilogramm), illetve Karakas Hedvig (57 kilogramm) és Gercsák Szabina (63 kilogramm) állhatott fel a dobogó legalsó fokára. A Grand Prix-viadalon 44 ország 351 versenyzője lépett tatamira.

18:22

Az FTC legyőzte az aranyérmest

A jégkorong MK-négyes döntőjében a már biztos aranyérmes Dunaújváros 2-1-re kikapott a sereghajtó Ferencvárostól a jégkorong Borsodi Magyar Kupa miskolci négyes döntőjének utolsó, vasárnapi napján.

Magyar Kupa, négyes döntő, 3. forduló:
Ferencváros - Dab.Docler 2-1 (0-0, 1-1, 1-0)
Németh (37.), Sijka (40.), illetve Somogyi (22.)

18:39

Francia lenne a németek ukránja

Francia színekben szeretné folytatni a pályafutását Aliona Savchenko, a németek ukrán származású műkorcsolyázója, aki öt világbajnoki aranyérmet és két ötkarikás bronzérmet nyert párosban. A versenyző Bruno Massot párjaként képzeli el a jövőjét, miután eddigi partnere, Robin Szolkowy visszavonul. "2018-ban aranyérmet szeretnék nyerni az olimpián, és Brunóval ez sikerülni is fog" - jelentette ki a Bild című újságnak nyilatkozva a 30 éves Savchenko. Ingo Steuer, a szombaton zárult szaitamai vb-n győztes német páros edzője már a viadal közben elárulta, hogy zajlanak a tárgyalások a francia szövetséggel. A Savchenko, Massot duó egy év előírt kényszerpihenő után indulhatna a nemzetközi porondon.

18:45

Sorozatban ötödször nyert az Everton

Sorozatban ötödik győzelmét aratta az Everton az angol labdarúgó-bajnokságban: a liverpooli együttes a 32. forduló első vasárnapi mérkőzésén két góllal bizonyult jobbnak a sereghajtó Fulham vendégeként.

Eredmény:
Fulham - Everton 1-3 (0-0)
gól: Dejagah (71.), illetve Stockdale (51., öngól), Mirallas (79.), Naismith (87.)

18:55

A címvédő nyerte a Miskolc-ralit

A címvédő Kazár Miklós-Szőke Tamás duó nyerte az országos rali-bajnokság szezonnyitó versenyét, a jubileumi, 20. Miskolc-ralit. Mögöttük a Spitzmüller Csaba, Laczkó László kettős végzett a második, a Hadik András, Kertész Krisztián páros pedig a harmadik helyen. Az ob következő versenyét, a Fehérvár-ralit június 13-15-én rendezik.

Miskolc-rali, végeredmény (11 szakasz, 141,35 km):
1. Kazár Miklós, Szőke Tamás (Ford Fiesta R5) 1:14:31.7 óra
2. Spitzmüller Csaba, Laczkó László (Mitsubishi Lancer EVO X) 43.8 másodperc hátrány
3. Hadik András, Kertész Krisztián (Subaru Impreza WRX) 1:08.0 perc h.

19:03

Az utolsó pillanatban nyert a Lazio

Eredmények, Serie A, 32. forduló:
Lazio - Parma 3-2 (1-1)
gól: Lulic (15.), Klose (67.), Candreva (90+2), illetve Biabiany (26.), Ciani (81., öngól)

Sampdoria - Fiorentina 0-0

Torino - Cagliari 2-1 (1-0)
gól: El Kaddouri (45.), Cerci (71.), illetve Nene (78.)

Verona - Genoa 3-0 (1-0)
gól: Donadel (35.), Luca Toni (88., 90.)

A Napoli-Juventus meccs 20.45-kor kezdődik.

19:24

Szurkolóhalál a svéd idénynyitón

Meghalt egy futballszurkoló a Helsingborg-Djurgarden svéd idénynyitó mérkőzés előtti tömegverekedésben. A két tábor a meccs előtt mintegy fél órával csapott össze Helsingborg belvárosában. A stockholmi klub drukkere fejsérüléseibe halt bele a kórházban. A találkozó során a lelátón gyorsan elterjedt a tragédia híre, és a 40. percben a vendéghívek elözönlötték a pályát. A játékvezető előbb az öltözőbe rendelte a csapatokat, majd 1-1-es állásnál lefújta a mérkőzést.

19:29

Fehérváron vezet a Debrecen

A félidőben a Debrecen 2-1-re vezet Fehérváron. A 15. percben Nikolics révén ugyan a Videoton szerzett vezetést, de Caneira öngólja után Máté is betalált.

19:45

Kiesőhelyen a Hamburg

A sorozatban hatodik idegenbeli meccsét elbukó Hamburg 3-1-re kapott ki Mönchengladbachban, ezzel az utolsó előtti helyre csúszott vissza a német labdarúgó-bajnokság 28. fordulójának vasárnapi játéknapján.

20:26

Elszállt a Videoton?

Hazai pályán 2-1-es vereséget szenvedett a Videoton a Debrecen ellen a magyar labdarúgó-bajnokság 22. fordulójának rangadóján, így a Loki tíz pontra növelte előnyét a fehérváriakkal szemben.

OTP Bank Liga, 22. forduló:
Videoton FC - DVSC-TEVA 1-2 (1-2)
gól: Nikolics (15.), illetve Caneira (26., öngól), Máté (37.)

A bajnokság élcsoportja:
1. Debrecen 48 pont
2. Győri ETO 40
3. Videoton 38

20:28

Huszti-góllal vezet a Hannover

A német labdarúgó-bajnokság 28. fordulójának zárómérkőzésén a félidőben a Hannover 1-0-ra vezet a Werder Bremen ellen, a gólt Huszti Szabolcs szerezte.

20:52

Gázolt a Liverpool-expressz

Az angol labdarúgó-bajnokság 32. fordulójának rangadóján a Liverpool 4-0-ra nyert a Tottenham ellen, és átvette a vezetést a Chelsea-től. A gólokat Suárez, Coutinho és Henderson szerezte, a negyedik találat Kaboul öngólja volt.

Nézze meg a meccs legszebb találatát!

21:10

Döntetlen Pamplonában

Az Osasuna 1-1-es döntetlent játszott a vendég Real Sociedaddal a spanyol labdarúgó-bajnokság 31. fordulójának vasárnapi játéknapján.

21:23

Husztiék nagy bajban

Hiába vezetett a Hannover labdarúgócsapata Huszti Szabolcs góljával 1-0-ra a Bundesliga 28. fordulójának zárómérkőzésén, a vendég Werder Bremen Di Santo és Prödl góljaival fordított, és 2-1-es idegenbeli győzelmével megelőzte riválisát. A Hannover ezzel visszacsúszott a 12. helyre.

21:33

Gombfocinemzet a magyar

A magyar csapat nyerte a Budafokon rendezett szektorlabda, közismertebb nevén gombfoci Európa-bajnokságot. A Szendrei Tibor, ifj. Farkas Gábor, Magyar Antal, Szathmáry Károly és Horváth Imre alkotta hazai válogatott a körmérkőzéseket követően az élen állt, így játszhatott a döntőben az alapszakaszban második helyezett szerbekkel, akiket 16-8-ra győzött le. Ezzel folytatódott a magyarok páratlan sikersorozata. Horváth Imre, a hazai szövetség menedzser-igazgatója emlékeztetett arra, hogy ebben a sportágban 1994 óta rendeznek világversenyeket, és azóta a magyar csapat minden Eb-t és világbajnokságot megnyert, azaz immár húszéves veretlenséget mondhat magáénak.

21:37

Ismét BL-t nyert a Szeged

Magabiztos játékkal megvédte címét a Szegedi TE a férfi tekézők Bajnokok Ligájában. ATisza-partiak a németországi Straubingban rendezett négyes döntő vasárnapi fináléjában a horvát KK Zadart verték 5-3-ra a Magyar Olimpiai Bizottság nem olimpiai sportágakért felelős tagozatának tájékoztatása szerint. A Szeged a szombati elődöntőben egy másik horvát csapatot, a Zapresicet győzte le 8-0-ra.

21:45

MK-második lett a Fehérvár

A tavaly győztes Fehérvár végzett a második helyen a jégkorong Borsodi Magyar Kupában, miután a négyes döntő záró találkozóján 5-2-re legyőzte a csaknem félóráig remekül játszó házigazda miskolciakat.

Borsodi MK, 3. forduló (Miskolc):
Sapa Fehérvár AV19 - Miskolci Jegesmedvék 5-2 (0-2, 4-0, 1-0)
gól: Szirányi (31.), Banham (32., 45.), Kovács (35.), Yellow Horn (39.), illetve Knox (7.), Tóth (11.)

A végeredmény:1. Dunaújváros 6 pont, 2. Fehérvár 6, 3. Miskolc 3, 4. FTC 3.

Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény döntött.

21:54

Orosházi kézisiker Győrben

Az Orosháza három góllal, 26-23-ra nyert a sereghajtó SZESE vendégeként Győrben a férfi kézilabda NB I 7-12. helyért zajló rájátszásában, ezzel az élen áll ebben a hatosban.

21:57

ZTE-siker a Körmend ellen

A ZTE férfikosárlabda-csapata főként második és harmadik negyedbeli teljesítményének köszönhetően legyőzte hazai pályán a Körmendet vasárnap az NB I középszakaszának alsóházi mérkőzésén.

Eredmény:
Zalakerámia-ZTE KK - EGIS Körmend 97-89 (23-28, 25-19, 26-19, 23-23)

22:27

Radó elintézte az Újpestet

Radó András góljával 1-0-ra nyert a Haladás hazai pályán az Újpest ellen az NB I 22. fordulójának zárómérkőzésén, és feljött a tabella 4. helyére.

22:38

Hingis ismét a csúcson

Hét év után ismét tornát nyert Martina Hingis, a svájciak ötszörös Grand Slam-győztes teniszezője a miami tenisztorna páros viadalán - szabadkártyával indulva - a német Sabine Lisicki oldalán 4:6, 6:4, 10-5-re verte a Jekatyerina Makarova, Jelena Vesznyina orosz kettőst. Hingis utoljára 2007-ben nyert WTA-tornát, akkor az orosz Marija Kirilenko oldalán a Szávay Ágnes, Vladimíra Uhlírová kettőst győzte le.

22:53

Bajnok a Békéscsaba és a Kecskemét

A döntő harmadik mérkőzését is megnyerte a Kecskemét férfiröplabda-csapata, ezzel 1987 után ismét bajnoki címet szerzett. Ellenfele, a Kaposvár, amely vasárnap hazai környezetben öt játszmában maradt alul, 2007 óta minden évben megnyerte a bajnokságot.

Eredmény, férfi döntő, 3. mérkőzés:
Fino Kaposvár - Gorter Kecskemét 2-3 (15, 17, -18, -23, -11)
A párharcot a Kecskemét nyerte 3-0-ra.

A férfiak után a nőknél is bajnokot avattak: a Békéscsaba a harmadik mérkőzésen is legyőzte a címvédő Vasast. A békéscsabaiak először ünnepelhetnek bajnoki címet.

Eredmény, női döntő, 3. mérkőzés:
Vasas-Óbuda - Linamar Békéscsabai RSE 2-3 (7, -23, 20, -16, -17)
A párharcot a Békéscsaba nyerte 3-0-ra.

23:12

Kiesett a BL-címvédő Hamburg

A hazai 28-28-as döntetlen után Hamburgban 30-29-re nyert a Vardar Szkopje férfikézilabda-csapata, ezzel a macedónok kiverték a Bajnokok Ligája-nyolcaddöntőjében a címvédőt.