Cikkünk folyamatosan frissül
Újabb győzelmével őrzi BL-t érő helyét az Athletic Bilbao, Thomas Doll képtelen nyerő szériába kezdeni a Fradival, az Újpest viszont megtáltosodott a megszűnés határán, Marc Márquez nyerte a MotoGP idénynyitó versenyét. Vasárnapi sporthírek.
09:53
2014. március 23.

Egyre közelebb a BL-hez a Bilbao

A papírformának megfelelően a hazai pályán játszó Athletic Bilbao győzött a Getafe ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság 29. fordulójának utolsó szombati mérkőzésén.

Hazai sikerek a kézi-BL-ben

A Kielce és a Velenje győzött hazai pályán, míg a Szkopje döntetlent játszott a Hamburggal szombaton a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében.

Férfi BL, nyolcaddöntő, első mérkőzés:
Kielce (lengyel) - Rhein-Neckar Löwen (német) 32-28 (17-13)
Vardar Szkopje (macedón) - HSV Hamburg (német) 28-28 (14-16)
Velenje (szlovén) - PSG (francia) 30-28 (16-13)

csütörtökön játszották:
Motor Zaporizzsja (ukrán) - THW Kiel (német) 28-31 (14-16)

Vasárnapi sportközvetítések

Labdarúgó mérkőzések közvetítése a hazai televíziókban március 23-án, vasárnap. Részletekről itt olvashat.

10:48

Rájátszásban a St. Louis Blues

A St. Louis Blues ugyan kikapott a Philadelphia Flyers otthonában az észak-amerikai profi jégkorong-bajnokság (NHL) legutóbbi játéknapján, de így is biztosította a helyét a rájátszásban. Az együttes továbbjutásához az is kellett, hogy a szombat óta szintén playoff-résztvevő Boston győzzön Phoenix-ben. A Bruins 12. sikerét aratta sorozatban, és már csak két diadal választja el attól, hogy beállítsa az 1929/30-as szezon óta élő klubrekordot.

LeBron James 25 pontja is kevés volt

Ismét kikapott a Miami Heat az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokságban (NBA), LeBron James csapatát ezúttal a New Orleans Pelicans győzte le 105–95-re. A meccs végén LeBron James kisebb bbokaslrülést szenvedett, de végigjátszotta a meccset, azonban 25 pontja is kevés volt a sikerhez.

James jobb bokája akkor sérült meg, mikor éppen kosárra tört a Pelicans elleni meccsen, és véletlenül rálépett csapattársa, Anderson lábára. A sztár az esetet követően sem volt hajlandó leülni a kispadra, inkább megkockáztatott egy komolyabb sérülést. Korábban is volt már példa hasonló esetre, akkor a következő meccsen James nem tudott pályára lépni. A rájátszás közeledtével a Miami mindent elkövet sztárja egészségéért, hiszen James átlagosan 27 szerzett ponttal, 6.4 asszisztal és 6.9 lepattanóval zárja a meccseket.

A Fradinak végre nyerni kell

Az NB I 21. fordulójában a Ferencváros a Kecskemét otthonába látogat, és Thomas Doll vezetőedző szerint itt az ideje, hogy nyerőszériát indítson a csapat.

"Úgy gondolom, itt az ideje elkezdeni a pontok gyűjtését. Tudjuk, hogy egy nehéz mérkőzésre számíthatunk, idegenben játszunk, ráadásul a Kecskemét nagyon jól védekezik. Okosan, sok helyzetet kell kialakítanunk, és a kapunál sokkal veszélyesebbnek kell lennünk. A héten lejátszott Ligakupa-mérkőzés a góllövés, és az önbizalomszerzés szempontjából tökéletes volt. Hivatalosan is beköszöntött a tavasz, jó volna, ha a mi tavaszunk is elkezdődne a hétvégén!" - nyilatkozta a fradi.hu-nak Doll, a Fradi edzője.

11:21

Serena Williams a negyeddöntőben

Háromjátszmás mérkőzésen nyert az első helyen kiemelt amerikai Serena Williams a francia Caroline Garcia ellen a miami keménypályás tenisztorna szombati játéknapján, ezzel bejutott a negyeddöntőbe.

Engelaar lemásolta Rooneyt

Azok után, hogy tegnap Wayne Rooney a félpályáról lőtt gólt a West Ham ellen, teljesítményét a korábbi holland válogatott Orlando Engelaar is megismételte a Melbourne Heart színeiben a CC Mariners elleni ausztrál bajnoki meccsen.

12:28

Új világbajnok a WBO-nál

Profi karrierje során első ízben bokszolt hazáján kívül a WBO szalmasúlyú világbajnoka, a Fülöp-szigeteki Merlito Sabillo, és a szombaton este Mexikóban szorítóba lépő veretlen bunyós azonnal el is bukott. A 30 éves Sabillo Monterreyben lépett kötelek közé, és kihívója, a helyi Francisco Rodriguez Jr. már a nyitó menetben masszív terror alá helyezte a címvédőt, aki a menet végén padlót is fogott. Az agresszív mexikói bunyós a jó kezdés után még inkább vérszemet kapott, és gyakorlatilag végig nyomás alatt tartotta a címvédőt. A nagy verést elszenvedő Sabillót végül a 10. menetben technikai KO-val leléptette Eddie Claudio mérkőzésvezető - írja a Profiboksz.hu

12:59

Magyar is lehetne a gumikezű Japán pólós

A 23 éves japán szélső, Kozi Takei egy szezon alatt berobbant a vízilabda ob I mezőnyébe. A tavaly nyárig ismeretlen pólós már 54 gólt dobott eddig a RacioNet Honvéd színeiben a bajnokságban, játékával mindenkit meglepett. További részleteket cikkünkben olvashat

13:23

Remekeltek a fiatal karatésok

A hétvégén hatvanöt egyesület csaknem 600 versenyzőjének részvételével zajlott le Mogyoródon a karatésok 2014-es magyar bajnoksága, amelyen az ifjabb korosztály képviselői a felnőttek mezőnyében is remekeltek. A keleti küzdősport hazai csúcseseményén a férfiaknál aranyérmet nyert a junior világbajnok Szegedi Döme, akárcsak a korosztályos vb-harmadik Hárspataki Gábor és az Európa-bajnoki bronzérmes Molnár Dániel.

A nők mezőnyében a juniorként Eb-dobogóig jutó Győriványi Renáta személyében szintén egy fiatal versenyző járt sikerrel, míg a tavalyi budapesti felnőtt Európa-bajnokság magyar bronzérmesei közül hárman érdemeltek ki aranyat a Szent László Általános Iskolában rendezett ob-n: Tóth Beatrix, Metzger Szandra és Bartha Nikola.

Az ob az utolsó válogatóverseny volt a május 1. és 4. között sorra kerülő tamperei felnőtt Európa-bajnokság előtt.

Nadal simán verte Hewittot

A világelső spanyol Rafael Nadal két sima szettben nyert a volt világranglista-vezető ausztrál Lleyton Hewitt ellen, és ezzel bejutott a legjobb 16 közé a miami keménypályás tenisztornán. A második helyen kiemelt szerb Novak Djokovic már negyeddöntős, miután harmadik fordulós ellenfele, a német Florian Mayer sérülés miatt nem áll ki ellene. A nőknél ott van a legjobb nyolc között a negyedikként rangsorolt orosz Marija Sarapova, aki a cseh Lucie Safarova ellen nyert háromszettes mérkőzésen.

Isner (amerikai, 10.)-Young (amerikai) 6:7 (5-7), 6:3, 6:4
Raonic (kanadai, 12.)-Sock (amerikai) 6:4, 7:6 (7-1)
Fognini (olasz, 14.)-Lacko (szlovák) 6:4, 6:4
Almagro (spanyol, 18.)-Querrey (amerikai) 6:4, 6:4
Sousa (portugál)-Simon (francia, 26.) 7:6 (7-5), 3:6, 6:3
Bedene (szlovén)-Pospisil (kanadai, 27.) 6:7 (5-7), 7:5, 6:3
Isztomin (üzbég)-Turszunov (orosz, 29.) 6:7 (8-10), 6:0, 6:3
Becker (német)-Harrison (amerikai) 7:5, 3:6, 7:6 (7-2)
Lajovic (szerb)-Lu (tajvani) 6:1, 6:7 (3-7), 6:3

Djokovic (szerb, 2.)-F. Mayer (német, 30.) - játék nélkül

14:23

Elkészült Fa Nándor új hajója

Elkészült Fa Nándor új hajója, a Spirit of Hungary, amellyel visszatér az óceáni versenyvitorlázáshoz. A részletekről kapcsolódó cikünkben olvashat

14:35

Prevc nyerte a szezonzárót Planicán

A hazai közönség előtt szereplő Peter Prevc nyerte a síugrók világkupa-sorozatának vasárnapi záróversenyét a szlovéniai Planicán. Az összetett elsőségét már pénteken bebiztosító lengyel Kamil Stoch ezúttal negyedik lett. A februári szocsi olimpián mindkét egyéni számban aranyérmes, 26 esztendős Stoch először győzött összetettben, és Adam Malysz 2007-es győzelme óta ő az első lengyel síugró, akinek ez sikerült.

Eredmények:

1. Peter Prevc (szlovén) 283,7 pont (136 m/142 m)
2. Severin Freund (német) 280,8 (136/141)
3. Anders Bardal (norvég) 278,5 (138,5/136,5)

Az összetett vk végeredménye 28 verseny alapján: 1. Kamil Stoch (lengyel) 1420 pont, 2. Prevc 1312, 3. Freund 1303

Idegenben nyert a Sevilla

A spanyol bajnokság 29. fordulójában az Osasuna ellen idegenben nyert 2-1-re a Sevilla, és ezzel feljött tabella ötödik helyére. A vendégek megszakítás nélkül ötödik sikerüket aratták, míg a 94. percben szépítő hazaiaknak ez volt zsinórban a negyedik vereségük.

Eredmény

további vasárnapi mérkőzések:

15:18

Tizenhat meccs veretlen a Parma

Bár hazai pályán többet támadott a Parma a Genoa ellen a Serie A 29. fordulójában, és jóval többet is lőtt kapura (16-5), végül 1-1-es döntetlennel zárult a mérkőzés. A Parma ezzel tizenhat mecce veretlen a bajnokságban, és pontszámban beérték a tabella ötödik helyén álló Internazionalét.

Visszalépett a bajnokságtól a Kiskunhalas

Nem folytatja tovább az NB I/B-s bajnokságot a Kiskunhalas Női Kézilabda Sport Egyesület. Az Magyar Kézilabda Szövetség illetékesei a halasiak visszalépéséről már írásban tájékoztatták a Keleti-csoportban szereplő ellenfeleket. A KNKSE eddigi eredményeit mind a felnőtteknél, mind a junioroknál törlik a tabellából.

A nehéz anyagi helyzetbe került kiskunhalasi csapat idén már nem is edzett, korábban már két találkozójuk is elmaradt. A Szent István SE elleni meccsre nem utaztak el, míg a Gyula ellen már a szövetség nem engedélyezte a pályára lépésüket, mert nem fizették be az elmaradt találkozók miatt kirótt 380 ezer forintot - írja a Baon.hu.

15:40

Európa-bajnokság jöhet Szegedre

Sportdiplomáciai szempontból fontos hétvégét bonyolított a Magyar Kajak-Kenu Szövetség. Budapest volt ugyanis a házigazdája az Európai Kajak-Kenu Szövetség (ECA) elnökségi ülésének, amelyen a magyarok a 2018-as Európa-bajnokság rendezésének lehetőségeiről is egyeztettek az európai testület vezetőivel.

"Szeretnénk a 2018-as esztendőben házigazdái lenni egy kontinensviadalnak, ám mivel meglehetősen zsúfolt idénynek ígérkezik az az év, így még nem döntöttünk arról, hogy a felnőtt Európa-bajnokság vagy az utánpótlás kontinensviadal rendezésére nyújtsuk be pályázati anyagunkat. Ennek részleteiről, lehetőségeiről tárgyalt, úgymond ötletelt az európai, illetve a hazai vezetés ezen a hétvégén" - árulta el dr. Ábrahám Attila, az MKKSZ főtitkára, a május 23-25. között megrendezésre kerülő szegedi világkupa, illetve a július 17-én kezdődő szegedi ifjúsági és U23-as világbajnokság szervezőbizottságának elnöke.

15:50

Cam Wardé a nap védése

A Carolina hálóőre a winnipegi Bryan Little-t kergette őrületbe. A videó megtekinthető a Jégkorongblogon

16:26

Ötödik a férfi kard- és a női tőrcsapat

Ötödik helyen végzett vasárnap a magyar férfi kardválogatott a moszkvai, a női tőrcsapat pedig a torinói világkupaversenyen.

A magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint a Decsi Tamás, Gaál Csaba, Gémesi Csanád, Szatmári András négyes a nyolcaddöntőben 45-21-re verte a kazahokat, a negyeddöntőben viszont 45-29-re kikapott a németektől. Az 5-8. helyért rendezett mérkőzéseken előbb 45-40-re nyert a fehéroroszok ellen, majd 45-34-re győzte le az amerikaiakat. A csapatból "kisebb egészségügyi beavatkozás miatt" hiányzott az egyéniben olimpiai bajnok, világbajnoki bronzérmes Szilágyi Áron.

A Knapek Edina, Kreiss Fanny, Varga Gabriella, Varga Katalin kvartett a 16-ból a kínaiak elleni 40-29-es sikerrel jutott be a negyeddöntőbe, ezzel visszavágott az ázsiaiaknak, akiktől egy hete, Németországban kikapott. Az elődöntőbe kerülésért az első számú esélyes olaszokat kellett volna legyőzni, ami azonban ezúttal sem sikerült, a hazaiak 45-24-re nyertek. Ezt követően újabb bravúrgyőzelem - a lengyelekkel szembeni 45-29-es siker - következett, majd a világranglistán második franciák 45-40-es legyőzésével lett meg az ötödik hely.

16:41

Sporttörténelmi vb Budapesten

Vasárnap kezdetét veszi Magyarország jégkorong-történelmének első A csoportos világbajnoksága, melyet a női U18-as válogatottunk jóvoltából rendezhetünk meg. A témáról minden részletet elolvashat a Jégkorongblogon

16:55

Di Natale, a mester

Antonio Di Natale már az első félidőben gólt szerzett a Serie A 29. fordulójában jelenleg is zajló Udinese-Sassuolo összecsapáson. Ezzel a találatával Di Natale a nyolcadik egymást követő szezonjában ér el legalább tíz gólt az olasz bajnokságban.

Antonio Di Natale Forrás: AFP/Filippo Monteforte

17:00

Megvan a MU első nyári igazolása

A Mirror angol lap szerint a Sporting védekező középpályása, William Carvalho lesz a Manchester United első nyári igazolása. A Mirror úgy tudja, Carvalho igazolását a vébé előtt jelentik majd be, és a MU 37 millió fontot (13,8 milliárd forint) fizet érte, ennyi ugyanis a kivásárlási ára. Ez gyakorlatilag megfelela klubrekordnak, a Chelsea-től ígérkező Juan Mataért ugyanis 37,1 millió fontot fizetett a MU.

A 21 éves, angolai születésű játékosért más csapatok is érdeklődnek, többek között a Chelsea is, David Moyes, a United menedzsere pedig nem akar úgy járni, mint tavaly nyáron, amikor Cesc Fabregasról (Barcelona) és a bilbaói Ander Herreráról is lemaradt, ezért hajlandó kifizetni a kivárlási árat.

Az idén várakozáson alul szereplő MU a pletykák szerint öt nagy igazolást tervez a nyárra, a kiszemeltek között van a Bayern München támadó középpályása, Toni Kroos, a Southampton balhátvédje, Luke Shaw, valamint a Real Madridból elvágyódó Fabio Coentrao.

17:05

Nagy a csönd a 0-6 után

Azok után, hogy Arsene Wenger nem nyilatkozott a szombati, Chelsea-től elszenvedett 6-0-s katasztrófa után, az Arsenalnál a hétfői sajtótájékoztató is elmarad. Wenger angliai pályafutásáról itt olvashat.

17:25

A 92. percben nyerte meg a Spurs

A Southampton a 28 percben még 2-0-ra vezetett, végül mégis 3-2-es vereséget szenvedett a Tottenham vendégeként az angol bajnokság 31. fordulójában. A Spursban Eriksen duplázott, a győztes gólt pedig a 92. percben lőtte Sigurdsson.

Premier League, 31. forduló:
Tottenham Hotspur - Southampton 3-2 (1-2)
gól: C. Eriksen (31., 46.), Sigurdsson (92.) illetve J. Rodriguez (19.), Lallana (28.)

17:29

ZTE-bronz a a kosár MK-ban

A Zalaegerszeg csapata szerezte meg a bronzérmet a nőikosárlabda Magyar Kupa Székesfehérváron zajló nyolcas döntőjében, miután a vasárnap délutáni helyosztón hat ponttal jobbnak bizonyult az MTK Budapestnél.

eredmény, a 3. helyért:
ZTE NKK - MTK Budapest 72-66 (26-27, 16-19, 17-12, 13-8)

17:49

5-1-es hokiverség a svédektől

A magyar U18-as nőijégkorong-válogatott első budapesti világbajnoki mérkőzésén négygólos vereséget szenvedett a legutóbbi vb bronzérmesétől, a svéd csapattól. Nagyon sokáig nagyon jól játszott a magyar válogatott a nyitómeccsen. A meccs tudósítását itt olvashatja.

17:56

Steib Péter triplázott a Balaton Szupermaratonon

A férfiaknál Steib Péter, a nőknél pedig Tigyiné Görög Veronika nyerte meg a négynapos Balaton Szupermaraton futóversenyt.

Steib mind a négy napon nagy fölénnyel lett első, és 13:21:05 órás összteljesítményével több mint két és fél órás előnnyel utasította maga mögé a második Cserpák Tamást. Steib sorozatban harmadik alkalommal nyerte meg a viadalt.

A nőknél Tigyiné Görög Veronika szintén mind a négy napon a leggyorsabb volt, és végül 16:28:11 órás összeredménnyel végzett az élen. A második Enyediné Dobai Henriett több mint két órával maradt el tőle.

Befutó San Remóban

A norvég Kristoff két méterrel Cancellara előtt ért célba a Milánó-San Remo kerékpárversenyen.

18:20

Peches Inter

Az Inter négy kapufát is lőtt az Atalanta ellen, a sok kihagyott helyzet közhelyesen megbosszulta magát, 2-1-re nyertek a vendégek. 2012 májusa óta egy csapat sem lőtt ennyi kapufát a Serie A-ban.

18:25

Vonn és a cukiság

Tizenöt órás tortúra után tudott lepihenni Lindsey Vonn, tweetelt is egy cukiságot.

18:30

Feltámadás a semmiért

A Nürnberg 0-3-ra állt otthon az Eintracht Frankfurt ellen. Két nagy góllal feljött 3-2-re, de csak hogy a végjátékban még kettőt berámoljon a Frankfurt.  Maradt is masszív kieső helyen a Nürnberg, a Frankfurt pedig már hat ponttal van előtte.

18:40

Rummenigge vs Klopp

Jürgen Klopp, a Dortmund edzője a napokban beszólt Matthias Sammernek, mondván "meg kellene köszönnie az Istennek, hogy a Bayernnél dolgozhat", szerinte ugyanis a bajorok sikereiben szinte semmilyen érdemei nincsenek sportigazgatónak. Karl-Heinz Rummenigge elnök a Welt am Sonntagban megvédte Sammert: "Nagyon felhúztam magam Klopp szavain. Matthias játékosként BL-t, edzőként  bajnoki címet nyert a Dortmunddal. A Bayernnél soha nem engednénk, hogy bárki is hasonló megjegyzést tegyen egy volt bayernesre, aki most a Dortmundnál dolgozik."

18:50

Üzent a nőjének gól után

Mauro Icardi szép gólt lőtt az Interben, majd levette a pólóját, megüzenve Wanda Narának, hogy szereti. A hölgy egy másik focista, Maxi Lopez volt felesége: a hármas együtt nyaralt tavaly szeptemberben, akkor kezdődött Icardi és Nara románca. A nő ugyanakkor azzal töltötte meg a bulvárlapokat, hogy kijelentette: Nem Mauro miatt ért véget a kapcsolatunk. Max hagyagolt engem, már három hónapja nem szexeltünk."

18:55

Miller nyert Moto3-ban

Jack Miller nyerte a MotoGP-vb idei legelső futamát, azaz a Moto3-as kategória idénynyitóját Katarban. Mögötte eszement csata zajlott: Alex Márquez, Efren Vázquez és Miguel Oliveira egymáshoz képest 62 ezredmásodpercen belül végzett a második, harmadik, negyedik helyen. A 95-ös születésű Jack Millernek ez az első teljes szezonja a vébén.

19:00

Ég a Villa

A félidőben 3-1-re vezet a Stoke City az Aston Villa ellen.

19:10

Izlandi nyelvtörő

Kevin Phillips (Leicester City) nyelve bizony beletört Gylfi Sigurdsson (Tottenham) nevének kiejtésébe:

19:20

Újpesti siker

NB I, 21. forduló: Újpest-Diósgyőr 2-0, g: Tshibuabua (8.), Kabát (19., 11-es), piros lap: Futács (Diósgyőr, 90.). Az Újpest elvette a Pápa kilencedik helyét, a DVTK maradt négy pontra a még dobogós Győrtől.

19:30

Még 150 perc...

... és kezdődik a Clásico! Itt olvashatja az előzetes nyilatkozatokat, találhat statisztikákat, megtudhatja, hogy vannak-e sérültek és eltiltottak.

19:45

Oson az Atléti

A Clásico árnyékában az Atlético Madrid szépen halad a surranópályán: bár egy órán át 0-0-ra állt a Betis otthonában, Gabi és Diego Costa góljával végül magabiztosan nyert. Az első gól előtt két perccel kiállították a Betisből Bryan Rodríguezt. Az Atléti ezzel pontszámban beérte a Realt (70-70), amely - ki ne tudná? - 21.00-kor kezd a Barcelona ellen.

19:55

Befutó szemből

Így nézett ki Alexander Kristoff győzelme a Milánó-San Remón:

20:00

Stoke-rekord

Premier League: Aston Villa-Stoke City 1-4. A Stoke még sosem lőtt négy gólt idegenbeli meccsen a PL-ben.

20:05

Gulácsi osztrák bajnok

Gulácsi Péter csapata, a Red Bull Salzburg megnyerte az osztrák bajnokságot, miután 5-0-ra verte a Wiener Neustadtot. Nyolc körrel a zárás előtt 27 ponttal vezet a második Grödig előtt a Salzburg. A már a 28. fordulóban bebiztosított bajnoki cím rekord az osztrák bajnokságban. A hárompontos szabály 1995-ös bevezetése óta a Sturm Graz volt a leggyorsabb: az 1997/98-as szezonban már a 29. fordulóban bajnok lett.

20:10

Célfotó a Moto2-ben

Leintették a Moto2 futamát is Katarban: Esteve Rabat győzött Nakagami Takaaki, illetve Mika Kallio előtt. Rabat pontosan négy századdal nyert japán riválisa előtt.

20:15

Élet a Clásicón túl

Nem csak Real-Barca lesz ma este: a Lazio a Milant fogadja majd 20.45-től, az öltözőben már szépen kikészítették a mezeket.

De lesz még Catania-Juventus is, szintén 20.45-től.

20:20

Kikapott a Szeged

Férfi kézilabda EHF-kupa, 5. forduló: Nantes-Pick Szeged 31-23. Az eddig hibátlan Szeged második a csoportban, a szintén nyolcpontos franciák mögött.

20:25

Kupagyőztes a Pécs

A PEAC-Pécs fennállása során először nyerte meg az 1951 óta megrendezett női kosárlabda Magyar Kupát, miután a Székesfehérváron rendezett nyolcas döntő fináléjában nagy csatában legyőzte a címvédő Sopront.

PEAC-Pécs - Uniqa Euroleasing Sopron 65-61 (23-20, 11-15, 19-13, 12-13) legjobb dobók: Bishop 19, Raksányi 11, Jovanovic 10, illetve Fegyverneky 19, Krnjics 13, Ciglar 10

a 3. helyért: ZTE NKK - MTK-Budapest 72-66 (26-27, 16-19, 17-12, 13-8)

20:35

Morales visszavonulhat

A négy súlycsoportban is világbajnoki címet szerző mexikói bokszlegenda,   Eric Morales sérülése lassabban gyógyul a vártnál, így elképzelhető, hogy   a 2014-re tervezett két búcsúmérkőzését már nem fogja megvívni és a   2012-ben Danny Garciatól elszenvedett kiütéses vereséggel lesz kénytelen   lezárni karrierjét. El Terrible március 22-én lépett volna kötelek közé   Jorge Paez jr. ellen, ám néhány héttel ezelőtt egy edzésen kézsérülést   szenvedett, így le kellett mondania a találkozót.

"Ha behajlítom, ütök vele vagy csak megnyomom, akkor fáj" - mondta   Morales. "Másfajta edzést tudok végezni, de ütni nem, Az orvosom azt   kérte, hogy pihentessem, és eszembe se jusson ütni vele. Újból bedagadt az   öklöm és áthúzódott a csuklómra is. Szerencsére a csuklóm rendben van már,   de mindenképpen pihentetni kell. Most csak várni tudok és reménykedni,   hogy két hónap múlva, amikor újból megvizsgáljak, akkor pozitív híreket   kapok. Jelenleg sajnos nem tudom megmondani, hogy bunyózhatok-e még   valaha."

20:40

Bajban a Bayer

A Bajnokok Ligája-indulásra hajtó Leverkusen hazai pályán 3-2-re kikapott a Hoffenheimtől. A Bayer a legutóbbi öt fordulóban egy pontot szerzett.

20:45

Ikszre áll a Veszprém

Az MKB-MVM Veszprém férfi kézisei 16-16-ra állnak félidőben a Wisla Plock otthonában, a Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő első meccsén.

20:55

Nápolyi piros, valenciai gól

A Napoli egy óra játék után 0-0-ra áll a Fiorentina ellen, pedig tíz emberrel játszik: Ghoulamot állították ki a 37. percben. A Valencia a félidőben 2-0-ra vezet a Villarreal ellen, Javi Fuego duplájával.

21:00

Így kezd majd a Barca

Valdés - Dani Alves, Piqué, Mascherano, Jordi Alba - Xavi, Busquets, Fábregas - Neymar, Iniesta, Messi

21:05

Így kezd a majd Real

Diego Lopez - Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo - Alonso, Modric, Di Maria, Bale - Benzema, Ronaldo

21:06

Lorenzo bukott

Jorge Lorenzo remek rajttal élre állt a MotoGP idénynyitó futamán Katarban, de mindjárt az első körben bukott, fel kellett adnia a versenyt. A második körben Andrea Iannone is elesett.

21:10

Murray a döntőben

Miami: a címvédő Andy Murray legyőzte Feliciano Lopezt (6:4, 6:1), a negyedik körben pedig Jo-Wilfried Tsongával találkozik majd.

21:15

Beethoven vs Mozart

21:20

Bukás az élről

Stefan Bradl az első helyről kiesett a MotoGP idénynyitóján, így most Valentino Rossi vezet a vb-címvédő Marc Márquez előtt.

21:25

Szenvedő Fradi

NB I: Kecskemét-Ferencváros 0-0. Thomas Doll edzővel a negyedik bajnokiján sem tudott nyerni a Fradi, összesen három pontot gyűjtött vele.

21:30

Győzött a Fiorentina

Serie A: Napoli-Fiorentina 0-1, gól: Joaquín (87.), piros lap: Ghoulam (Napoli, 37.).

21:35

Szűk Veszprém-vereség

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő: Wisla Plock - MKB-MVM Veszprém 34-33 (16-16). A visszavágót március 29-én, 14 órától rendezik.

21:40

Juvés szépségek

21:45

Márquez Rossi előtt

Rossi és Márquez csodálatos versenyt vívott a MotoGP idénynyitóján, a hajrában oda-vissza előzgették egymást az élen, végül az utolsó körben Márquez visszaverte a Doktor támadásait, így még nem teljesen felépülve a lábszártöréséből is győztesen kezdte az idényt. A harmadik helyen Daniel Pedrosa ért célba.

21:50

Valencia-győzelem

Primera División: Valencia-Villarreal 2-1, g: Javi Fuego 2, ill. Dos Santos

21:55

Messi lottó

1, 2, 14, 46, 69. Lionel Messi csupán ezekben a percekben nem szerzett még gólt a pályafutása során. Vajon ma este Madridban kihúzza valamelyik számot?

22:05

Elkezdődött

Útjára indult a labda a Clásicón, hatalmas iramban kezdtek a csapatok. Kövesse a meccset élő közvetítésünkben. A vasárnapi sport percről percre ezzel lezárul, hétfőn is várjuk kedves olvasóinkat.