Második futamát nyerte a Yamaha versenyzője a MotoGP-szezonban

moto-prix Horizontal
Petronas Yamaha SRT's Italian rider Franco Morbidelli and Suzuki Ecstar's Spanish rider Alex Rins (R) compete in the MotoGP Grand Prix of Teruel at the Motorland circuit in Alcaniz on October 25, 2020. (Photo by PIERRE-PHILIPPE MARCOU / AFP)
A Yamahával versenyző olasz Franco Morbidelli nyerte a MotoGP futamát a gyorsaságimotoros-világbajnokság vasárnapi Teruel Nagydíján, a spanyolországi Alcanízban.

"Amikor tiszta volt a levegő előttem, úgy döntöttem, minden körben mindent beleadok, amit csak tudok. Nagyon jól beállítottuk a motort, így végig pontosan, gyorsan és agresszíven tudtam vele menni" – nyilatkozta az idei második győzelmét arató Morbidelli, aki összetettben feljött a negyedik helyre.

Franco Morbidelli (elől) nem sokszor engedte vissza a gázt Forrás: AFP/Pierre-Philippe Marcou

Mögötte a Suzuki két spanyol versenyzője, Alex Rins és Joan Mir lett a második és a harmadik. A pontversenyben élen álló Joan Mir továbbra sem nyert futamot ebben a szezonban, ennek ellenére már 14 ponttal vezet Fabio Quartararo előtt, aki ezúttal nyolcadik lett.

Nakagami Takaagi, aki 16 év után első japán motorosként szerzett rajtelsőséget, már az első körben kiesett.

A címvédő Andrea Dovizioso ezúttal a 13. helyen végzett, a pontversenyben pedig az ötödik helyre csúszott vissza.

A szezon két hét múlva a valenciai Európa Nagydíjjal folytatódik.

MotoGP (23 kör, 116,77 km):
1. Franco Morbidelli (olasz, Yamaha) 37:44.602 perc
2. Alex Rins (spanyol, Suzuki) 2.205 másodperc hátrány
3. Joan Mir (spanyol, Suzuki) 5.376 mp h.
Az állás 11 futam után (még 3 van hátra): 1. Mir 137 pont, 2. Fabio Quartararo (francia, Yamaha) 123, 3. Maverick Vinales (spanyol, Yamaha) 118

Moto2 (21 kör, 106,62 km):
1. Sam Lowes (brit, Kalex) 39:27.645 perc
2. Fabio Di Giannantonio (olasz, Speed Up) 8.425 másodperc hátrány
3. Enea Bastianini (olasz, Kalex) 10.871 mp h.
Az állás 12 futam után (még 3 van hátra): 1. Lowes 178, 2. Bastianini 171, 3. Luca Marini (olasz, Kalex) 155

Moto3 (19 kör, 96,46 km):
1. Jaume Masia (spanyol, Honda) 37:44.602 p
2. Szaszaki Ajumu (japán, KTM) 0.051 mp h.
3. Toba Kaito (japán, KTM) 0.152 mp h.
Az állás 12 futam után (még 3 van hátra): 1. Albert Arenas (spanyol, KTM) 157 pont, 2. Ogura Aj (japán, Honda) 138, 3. Celestino Vietti (olasz, KTM) 137