A labdarúgó Szlovén Kupa fináléjában az idei bajnok NK Olimpija Ljubljana hosszabbítás után 2-1-re győzte le a rekordgyőztes NK Maribor együttesét.

A 9-szeres kupagyőztes Maribor 2016 óta várt az újabb trófeára, és a 90+11. percben, 0-0-s állásnál minden esély adott volt, hogy eldöntsék a finálét. Marko Tolic ugyanis büntetőt rúghatott, ám

a panenkás módon elvégzett tizenegyesénél a kapus állva a gólvonalon maradt, így könnyedén magához ölelte a labdát.

A játékvezető szinte azonnal véget vetett a rendes játékidőnek a védés után, így következhetett a 2x15 perces hosszabbítás. Ott aztán a 103. percben Justas Lasickas a Ljubljanának szerzett vezetést, de Nemanja Mitrovic a 113. percben kiegyenlített.

Amikor már úgy tűnt, jöhet a büntetőpárbaj,

a 128. percben pedig a maribori Rok Sirk kiállítást érő szabálytalanságot követett el, a megítélt tizenegyest pedig Timi Max Elsnik nem hibázta el, így a 131. percben lőtt góllal megnyerte a Szlovén Kupát az Olimpijának.