Történelmi vereség: hét gólt kapott a Manchester United

fbl Horizontal
Manchester United's Portuguese midfielder Bruno Fernandes reacts after they concede their sixth goal during the English Premier League football match between Liverpool and Manchester United at Anfield in Liverpool, north west England on March 5, 2023. (Photo by Paul ELLIS / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /
A Manchester United friss Ligakupa-győztesként érkezett Liverpoolba a Premier League-ben, de Erik ten Hag csapata óriási pofonba szaladt bele.

A Liverpool otthonában a Manchester United az első félidőben inkább a védekezéssel volt elfoglalva, Lisandro Martinez többször is nagyot mentett Darwin Nunez elől.

A liverpooli fölény ellenére a manchesterieknek több kaput eltaláló lövése volt, mint a hazaiaknak, Casemiro lesgólt is szerzett, de a félidő végén a Liverpool szerzett vezetést. Cody Gakpo egy szép egyéni megmozdulás után egy cselt követően lőtt De Gea kapujának hosszú oldalába, ez volt a hazaiak első kaput eltaláló lövése.

A második félidő elején is gólt szerzett a Liverpool, egy lecsorgó labdát követő beadás után Nunez fejelt a vendégek kapujába. A két, vendég szempontból lélektanilag legrosszabbkor esett gól után jött egy harmadik is. Szalah indult meg, Martinez elcsúszott mellette, a beadása után pedig Gakpo lőtt újra a kapuba. Ezt követően a Manchester United teljesen összeomlott.

Tejesen összeomlott a Manchster United Forrás: AFP/Paul Ellis

A 66. percben újabb gólt szerzett a Liverpool: egy hazai kontra után kis szerencsével Szalah elé került a labda, aki a léc alá bombázott. Ez volt a 128. gólja a Premier League-ben, amivel beérte Robbie Fowlert a lista élén.

A 76. percben Henderson beadása után Darwin Nunez fejelte be az ötödik gólt, majd Szalah gólja után már 6-0-ra vezetett a Liverpool, Szaah pedig meg is előzte Fowlert a 129. találatával.

A megaláztatásoknak itt még nem volt vége, a csereként beállt Firmino berúgta a hetediket is. A Manchester United csapata még soha nem kapott hét gólt a Premier League-ben.

A Liverpoolnak minden összejött ezen a meccsen Forrás: AFP/Paul Ellis

A Manchester Unitednek ez volt a legsúlyosabb veresége, korábban szintén 7-0-ra kapott k a Wolves csapatától 1931-ben és az Aston Villától 1930-ban, valamint a Blackburn Roverstől 1926-ban.

A Liverpool legnagyobb különbségű győzelmét aratta a Manchester United felett, az eddigi legnagyobb (7-1) még 1895-ből való volt.

A Liverpool immár nyolc mérkőzés óta veretlen az Anfielden a Manchester Uniteddel szemben.