A labdarúgó Nemzetek Ligája A osztályának 2. csoportjában megrendezett mérkőzésen a spanyol labdarúgó-válogatott Pablo Sarabia góljával idegenben 1-0-ra győzött Svájc ellen.

A spanyolok két döntetlennel kezdték a sorozatot, Portugáliával 1-1-t, míg Csehországgal 2-2-t játszottak. A svájciak viszont mindkét eddigi meccsüket elveszítették, így Genfben az első pontjaik megszerzéséért léptek pályára.

A spanyol válogatott bizakodva léphetett pályára, ugyanis még soha nem kapott ki Svájcban

(tíz mérkőzésből hetet megnyert, háromszor döntetlennel zárt), ez a legtöbb mérkőzéses veretlenségi sorozat idegenben a spanyol válogatott történetében egy nemzet ellen. A két csapat legutóbb a tavalyi Európa-bajnokság negyeddöntőjében találkozott egymással, akkor 1-1-es döntetlen után tizenegyessek nyertek a spanyolok.

Pablo Sarabia gólját ünneplik a spanyolok Forrás: AFP/Fabrice Coffrini

Luis Enrique csapata az első percektől kezdve nyomasztó labdabirtoklási fölényben játszott, és már a 13. percben megszerezte a vezetést. Egy labdaszerzés után Llorente passzolt középre, Pablo Sarabia pedig estében értékesítette a ziccert.

Sarabia a 21. meccsén a 8. gólját jegyezte, érdekesség, hogy korábban Raúl és Diego Costa is ennyi találatnál járt 21 találkozó után.

A folytatás nem hozott túl sok izgalmat, sok hibával játszottak a felek, és az iram is alábbhagyott, így meglehetősen kevés helyzet alakult ki a kapuk előtt. Ráadásul a svájciak játékában semmi veszély nem volt, ugyanis jószerivel el se tudtak jutni a vendégek tizenhatosáig.

A fordulás után sokkal aktívabbak voltak a svájciak, az agresszívebb játékuk pedig azt eredményezte, hogy az energiatakarékos spanyolok nehezen tudtak támadásokat vezetni. A hajrában aztán "eldugták" a labdát a spanyolok, de kis híján gólt kaptak egy ártalmatlan szituációból: Unai Simón jött ki a kapujából rosszul, a labda Embolo elé került, de 18 méterről az üres kapu mellé tekert.

Végül Luis Enrique együttese megszerezte első győzelmét és csoportja második helyére lépett fel.

A csoport másik meccsén a portugálok 2-0-ra legyőzték a cseheket Lisszabonban.

Eredmények, 3. forduló:
A divízió, 4. csoport:
Svájc-Spanyolország 0-1 (0-1)
gólszerzők: Sarabia (13.)
Portugália-Csehország 2-0 (2-0)
gólszerzők: Joao Cancelo (33.), Goncalo Guedes (38.)
Az állás: 1. Portugália 7 pont, 2. Spanyolország 5 pont, 3. Csehország 4 pont, 4. Svájc 0 pont

B divízió: 4. csoport: Svédország-Szerbia 0-1 (0-1) Norvégia-Szlovénia 0-0
Az állás: 1. Norvégia 7 pont, 2. Szerbia 6, 3. Svédország 3, 4. Szlovénia 1
C divízió: 2. csoport: Görögország-Ciprus 3-0 (2-0) Koszovó - Észak-Írország 3-2 (2-1)
Az állás: 1. Görögország 9 pont, 2. Koszovó 6, 3. Észak-Írország 1 (2-4), 4. Ciprus 1 (0-5)
4. csoport: Észak-Macedónia - Georgia 0-3 (0-0) Gibraltár-Bulgária 1-1 (0-1)
Az állás: 1. Georgia 9 pont, 2. Észak-Macedónia 4, 3. Bulgária 2, 4. Gibraltár 1
D divízió: 2. csoport: Málta-Észtország 1-2 (0-1)
Az állás: 1. Észtország 6 pont/2 mérkőzés, 2. Málta 3/2, 3. San Marino 0/2