Nagy vereségbe szaladt bele a Bayern München

Horizontal
Bayern Munich's German forward Thomas Mueller (C) reacts to a missed chance during the German first division Bundesliga football match between VfL Bochum and FC Bayern Munich in Bochum, western Germany on February 12, 2022. (Photo by Ina Fassbender / AFP) / DFL REGULATIONS PROHIBIT ANY USE OF PHOTOGRAPHS AS IMAGE SEQUENCES AND/OR QUASI-VIDEO
A Bayern München a Bocum otthonában lépett pályára a Bundesliga 22. fordulójában. A címvédő meglepetésre 4-2-es vereséget szenvedett.

A Bayern München a Bochum otthonában lépett pályára a Bundesliga 22. fordulójában. A címvédő már a 9. percben betalált, Robert Lewnadowski góljával szerzett vezetést.

A Bochum öt perccel később már egyenlített is, Christopher Antwi-Adjei lövésével nem tudott mit kezdeni a Neuert helyettesítő Ulreich. Nem sokkal később már vezetett a Bochum, Dayot Upamecano kezezése után kapott tizenegyest a Bochum, amit Jurgen Locadia váltott gólra.

A 40. percben már 3-1-re vezetett a Bochum, Cristian Gamboa lőtte ki a jobb felső sarkot, majd a 44. percben újabb nagy gólt lőtt a Bochum, Gerrit Holtmann lőtte ki a bal felsőt, így 4-1-es hazai vezetéssel vonultak pihenőre a csapatok.

A 75. percben Lewandowski révén szépített a Bayern, a lengyel szép mozdulattal lőtt a kapuba.

Meglepő vereséget szenvedett a Bayern Forrás: AFP/Ina Fassbender

A lengyel a 22. fordulóban már a 26. gólját szerezte a bajnokságban, de ezúttal ez is kevés volt a pontszerzéshez, meglepetésre 4-2-re nyert a Bochum.

A müncheni alakulat ezt megelőzően legutóbb 1975-ben kapott egy játékrész alatt négy gólt a Bundesligában.

A Sallai Rolanddal a kezdőben felálló Freiburg a Szalai Ádámmal a kispadon kezdő Mainzot fogadta. Hiába kezdett aktívabb a Freiburg, Alexander Hack góljával a Mainz szerzett vezetést.

A második félidő Sallai ziccerével indult, de Robin Zentner védeni tudott, majd az 55. percben a védők blokkolták a magyar támadó lövését, majd a 67. percben lecserélték.

Két perccel később a csereként beállt Petersen egyenlített, aki egy szöglet után lőtt közelről a kapuba.

Szalai Ádám a 86. percben állt be csereként a vendégeknél, de az eredmény már nem változott, maradt az 1-1.