A Real Madrid idegenben győzte le az Athletic Bilbaót, és már nyolc ponttal vezet a bajnokságban

Horizontal
Real Madrid's French forward Karim Benzema (C) celebrates after scoring his team's first goal during the Spanish league football match between Athletic Club Bilbao and Real Madrid CF at the San Mames stadium in Bilbao on December 22, 2021. (Photo by ANDER GILLENEA / AFP)
A címvédő Real Madrid két korai góllal 2-1-re legyőzte idegenben az Athletic Bilbaót a spanyol élvonalbeli labdarúgó bajnokság 21. fordulóból előrehozott szerda esti mérkőzésén.

A Sevilla és a Barcelona keddi, egymás elleni döntetlenje, valamint az Atlético madrid szerdai granadai veresége után a listavezető Real Madrid akár nyolcpontos előnnyel is várhatta a karácsonyt, amennyiben le tudja győzni a 10. helyen álló Athletic Bilbaót.

A Cádiz elleni hétvégi 0-0 után David Alaba és Casemiro maradt ki a kezdőből, helyettük Nacho és Camavinga került be a csapatba.

Őrületes iramban kezdődött a mérkőzés, Karim Benzema egy meseszép góllal már a 4. percben vezetést szerzett a Realnak, amit három perccel később meg is duplázott. A Real utoljára 1994-ben tudott egy bajnoki első hét percében két gólt rúgni, akkor Ivan Zamorano duplázott Sevillában.

Karim Benzema három percen belül lőtt két gólt a meccs elején Forrás: AFP/Ander Gillenea

Ezzel persze nem tudták elvenni a hazaiak kedvét a játéktól, akik a 10. percben Oihan Sancet ugyancsak látványos góljával szépítettek.

Thibaut Courtois 538 perc után kapott újra gólt a La Ligában.

A folytatásban is mindkét oldalon adódtak helyzetek, a mezőnyben talán némi madridi fölény volt, de az Athletic is veszélyesen játszott. Nem a második félidő eleje hozta a meccs legszebb pillanatait, de aztán a 61. perc végén Lucas Vázquez eladott labdája után Inaki Williams került nagy helyzetbe, d fél méterrel elvétette a kaput a spanyol válogatott csatár.

A Realnál volt többet a labda, és a 81. percben nem sokon - egészen pontosan Julen Agirrezabala kapuson - múlt, hogy Eden Hazard lövésével nem döntötte el a meccset a bajnokcsapat. A 86. percben viszont az egyenlítés volt benne Inaki Williams öccsének, Nicónak a lábában, Courtois azonban védte a fiatal támadó ziccerét. A ráadásban kijött a szorításból a Real, Agirrezabalának sorrendben Peter, Jovics és Kroos lövésénél is nagyot kellett védenie.

A Real Madrid 2-1-re győzött Bilbaóban, így nyolc pont előnnyel várja a januári folytatást a Sevilla előtt.