Megint kikapott, egyre közelebb a kieséshez a Diósgyőr

Budapest, 2021. január 30. A felcsúti Géresi Krisztián (k) örül a csapattal, miután megszerezte a győztes gólt az OTP Bank Liga 18. fordulójában játszott MTK Budapest - Puskás Akadémia FC bajnoki labdarúgó-mérkőzésen az Új Hidegkuti Stadionban 2021. január 30-án. MTK Budapest-Puskás Akadémia 0-1. MTI/Illyés Tibor
Egyre nehezebb helyzetben van a kiesés ellen küzdő Diósgyőr a labdarúgó NB I-ben, amely a Puskás Akadémia otthonában szenvedett 2-0-s vereséget. A felcsúti csapat ezzel a győzelmével feljött a tabella 3. helyére.

DVTK helyzettel indult a meccs. A 4. percben Grgic kapott jó indítást, nem volt les, kilépett, de a gólhelyzetet a jó ütemben kifutó Tóth kapus hárította.

Cserék

A 24. percben megszületett a Puskás Akadémia vezető gólja. Kiss Tamás indult meg a jobb oldalon, Géresitől kapott jó labdát. Kiss hosszan szöktette magát, de elérte a labdát, majd 7 méterről élesen a kapuba lőtt.

Az 54. percben növelte előnyét a hazai csapat. A Puskás szögletet végzett el, a labda pedig Milovic kezére pattant.

Vétlen kezezés volt, de a bíró tizenegyest ítélt. A büntetőt Plsek magabiztosan lőtte a kapuba.

A 64. percben megszülethetett volna a Puskás harmadik gólja, de Antal nagy bravúrral védte Nagy Zsolt kapáslövését. A hátralévő időben a DVTK semmilyen komoly ellenállást nem tudott kifejteni, így a Puskás magabiztosan nyerte meg ezt a mérkőzést. A hazai csapat csak azért nem tudott nagyobb gólkülönbséggel nyerni, mert Antal Botond jól védett a DVTK kapujában.

Ezzel a győzelemmel a Puskás Akadémia feljött a tabella harmadik helyére. A DVTK pedig egyre kilátástalanabb helyzetben küzd a kiesés ellen a bajnokság utolsó helyén.