Skócia
Magyarország
15:002024. június 15.
Svájc
Hiába díszítették fel már szombaton bajnoki felirattal az Ajax labdarúgócsapatának buszát, az amszterdamiak nem tudtak nyerni az utolsó előtti helyen végző De Graafschap otthonában, így elbukták a holland aranyérmet.

Pedig a csapat a szezon nagy részében az első helyen állt - csupán a 21. és a 27. forduló között szorult a PSV Eindhoven mögé -, de az utolsó fordulónak úgy vágott neki, hogy jobb gólkülönbségének köszönhetően egy egyszerű győzelemmel is bajnok lehetett volna.

A klub annak rendje és módja szerint fel is díszítette a buszt a városi ünnepségre, azt ugyanis kevesen hitték, hogy nem tud nyerni az utolsó előtti, osztályozóra kényszerülő De Graafschap otthonában.

Az Ajax feldíszített csapatbusza Forrás: Twitter/Ajax

A 16. percben Younes meg is szerezte a vezetést a vendégeknek, azonban a második félidő elején Smeets váratlanul egyenlített, és az Ajax nem tudott már fordítani (1-1).

A forduló előtt azonos pontszámmal a második helyen álló PSV ugyanakkor nem hibázott, és a kétgólos Luuk de Jong vezérletével 3-1-re győzött a PEC Zwolle otthonában.