A Manchester United hazai pályán 3-1-re legyőzte a Tottenham Hotspurt az angol labdarúgó FA-kupa 4. fordulójában, s ezzel bejutott a nyolcaddöntőbe. Kiesett viszont az élvonalbeli Manchester City, amely kikapott a másodosztályú Sheffield Unitedtől. A Serie A-ban az éllovas Internazionale a 21. perctől emberhátrányban játszva csak egy gól nélküli döntetlenre volt képes az Udinese vendégeként.

Legjobb összállításában fogadta a londoniakat a Premier League listavezetője, ami nem véletlen, hiszen a Spurs néhány napja 5-1-re lemosta a az Arsenalt a Ligakupában. Erősen kezdett a United, a negyedik percben máris helyzetbe került, Giggs középreadását Rooney pörgette az oldalhálóba. A 15. percben Ronaldo hozta magát lövőhelyzetbe, s nem tétovázott, a labda kevéssel ment kapu mellé. Rögtön ezután a másik oldalon Berbatov fejesét a gólvonalról fejelte ki Rooney.

Ezen, s az enyhe manchesteri fölény ellenére a játék egészén is látszott, hogy a Tottenham az Old Traffordra is magával hozta jó fomáját, amit a 24. percben a vezetés megszerzésével is jelzett. Lennon a jobb oldalon gyönyörűen vitte, majd tette be a labdát, a berobbanó Keane pedig közelről a hálóba lőtte azt (0-1).

Ezt követőne még nagyobb önbizalommal játszottak a kontrára berendezkedő vendégek, egy védelmi megingás azonban elég volt ahhoz, hogy Tevez lecsapjon a labdára, és a balösszekötő helyéről a a hosszú sarokba rúgja (1-1). A félidő utolsó percében Jenas eloszlathatta volna a hazaiak megkönnyebbülését, egy ellentámadásból vezethette rá a labdát Van der Sarra, aki azonban megmentette csapatát a góltól.

A szünet után ismét a Tottenham percei következtek, Lennon előbb megforgatta Evrát, majd a kapu tetejére emelt, O'Hara szabadrúgása ugyancsak veszélyes volt, majd megint Jenas került ziccerbe, ezúttal azonban olyan rosszul találta el a labdát, hogy a kapusnak nem kellett közbeavatkoznia. A vendéglehetőségek ellenére ekkor már szinte végig a MU-nál volt a labda, a 60. percben Ronaldo válthatta volna gólra a mezőnyfölényt, de ajtó-ablak helyzetből nem találta el a kaput.

Van der Sar közbenjárása is kellett hozzá, hogy vezetést szerezzenek a Vörös Ördögök, a holland kapus remekül vette észre a üresbe mozgó Rooneyt, kirúgását a csatár levette, a menteni igyekvő Dawson kézzel belekapott a labdába, amiért ő pirosat, a Manchester tizenegyest kapott. A büntetőt Ronaldo a balra vetődő Cerny mellett a jobb alsó sarokba küldte (2-1).

Nem volt benne a játékban a vendégek egyenlítése, Wes Brown kis híján mégis megtette nekik ezt a szívességet, amikor öt perccel a vége előtt a saját kapufájára pörgetett egy Berbatov elől elhappolt labdát. A 88. percben aztán Ronaldo végleg eldöntötte a továbbjutást, nem túl erős lövése megpattant Malbranque lábán, majd Cerny hasa alatt a hálóba csúszott (3-1).

Eredmények:
Manchester United - Tottenham Hotspur 3-1 (1-1)
Tevez (38.), Ronaldo (69., 88. - az elsőt büntetőből), illetve Rob. Keane (24.)
piros lap: Dawson (68., Tottenham)

Hereford United (IV.) - Cardiff City (II.) 1-2 (0-1)
Robinson (77.), illetve McNaughton (45.), Thompson (67., büntetőből)

Sheffield United (II.) - Manchester City 2-1 (2-0)
Shelton (12.), Stead (24.), illetve Sturridge (48.)

Az AC Milan hazai pályán kétgólos győzelmet aratott a Genoa felett az olasz bajnokság 20. fordulójában, az éllovas Internazionale - amely César kiállítása miatt a 21. perctől emberhátrányban játszott - ugyanakkor nem bírt a házigazda Udinesével.

Atalanta - Reggina 2-2 (1-0)
Rivalta (18.), Langella (46.), illetve Vigiani (61.), Barreto (67.)

Cagliari - Napoli 2-1 (0-0)
Matri (93.), Conti (95.), illetve Hamsik (57.)

Livorno - Juventus 1-3 (0-1)
Bogdani (79.), illetve Trezeguet (30., 63.), Del Piero (49.)

20. Cagliari 13

Nyert a Samp és a Roma/sport/focivilag/20080126-ez-tortent-szombaton-az-europai-labdarugo-topligakban.html?pIdx=2