Skócia
Magyarország
15:002024. június 15.
Svájc
Márton Richárd bronzérmet nyert 200 méter pillangón pénteken az Otopeniben zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokságon.

Márton az előfutamban, majd a középdöntőben is inkább csak tartalékolt, taktikázott, mert a pálya szélén szeretett volna úszni, így a 7-es rajtkövet szerezte meg magának.

Márton Richárd bronzérmet nyert 200 méter pillangón a rövidpályás úszó Eb-n Forrás: MTI/Kovács Tamás

A fináléban Márton erősen kezdett, a táv felénél harmadik volt, az utolsó 50-et negyedikként kezdte meg és végül nagy hajrával bronzérmesként zárt.

- mondta az MTI-nek a futam után Márton. Hozzátette, úgy, hogy edzésmunkából érkezett, ráadásul a múlt hétvégén még az Egyesült Államokban versenyezett, ez egy jó eredmény.

A 24 éves magyar versenyző 1:52.12 idővel csapott célba, ezzel a magyar küldöttség harmadik érmét szerezte a romániai kontinensviadalon.

A számot a svájci Noe Ponti nyerte 1:49.71 perces idővel.