Skócia
Magyarország
15:002024. június 15.
Svájc
Az utolsó harmadra összeomló magyar férfi jégkorong-válogatott 9-0-ra kikapott pénteken a házigazda lett csapattól a rigai olimpiai selejtező második fordulójában, így nem juthat ki a jövő évi, pekingi téli játékokra.

Az esélyesebb, négy NHL-es és számos KHL-es játékossal felálló hazaiak egy tízperces szakaszt leszámítva végig nagy fölényben játszottak Sean Simpson szövetségi kapitány együttese ellen. A 8. percben emberelőnyben szereztek vezetést a lettek, ám a folytatásban minden ziccerüket kihagyták.

A második harmadra sérülés miatt kapust cserélő magyarok kétszer is a kapuvasat találták el, tehát volt esélyük az egyenlítésre is.

A záró játékrészben a lettek minden védelmi hibát könyörtelenül kihasználtak, ezt a húsz percet 8-0-ra nyerték.

A férfi jégkorong-válogatott biztosan lemarad a pekingi téli olimpiáról Forrás: Magyar Jégkorong Szövetség

A magyar csapat, amely csütörtökön 5-3-ra kapott ki a franciáktól, vasárnap az olaszok ellen zárja a kvalifikációt. A kvartett első helyezettje - a lett vagy a francia válogatott - jut ki a jövő februári, pekingi téli olimpiára.

Eredmények:
Férfi olimpiai selejtező (Riga), 2. forduló:
Lettország-Magyarország 9-0 (1-0, 0-0, 8-0)
gólszerzők: Abols (8., 55.), Balcers (41., 55., 59.), Kenins (43., 59.), Blugers (52., 57.)

Az állás: 1. Lettország 6 pont (15-0), 2. Franciaország 6 (7-3), 3. Olaszország 0 (0-8), 4. Magyarország 0 (3-14)