15:002024. június 15.
Svájc

A MOL-Pick Szeged elveszítette hazai veretlenségét a kézi-BL-ben

Mikler Roland MOL-Pick Szeged kézilabda
Szeged, 2021. február 6. Mikler Roland kapus (b) és Joan Canellas Reixach (b2), a MOL-Pick Szeged és Steins Luc (j), a Paris Saint-Germain játékosa a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 1. fordulójából elhalasztott MOL-Pick Szeged - Paris Saint-Germain mérkőzésen Szegeden 2021. február 6-án. MTI/Ujvári Sándor
A MOL-Pick Szeged hazai pályán 32-29-es vereséget szenvedett a Paris Saint-Germain csapatától a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A csoportjának szombat esti mérkőzésén.

A két sztárcsapat rangadóját eredetileg csütörtökön rendezték volna meg, azonban az EHF döntése nyomán két nappal elhalasztották azt. Juan Carlos Pastor először készülhetett teljes kerettel ebben a szezonban. Ha azt nézzük, hogy a teljes BL-mezőnyből a Tisza-partiak szenvedték meg legjobban a koronavírus-járványt az ősszel, akkor ez maga a csoda.

Stefan Sigurmannsson hazatért Izlandra, és a Haukarban folytatja/fejezi be pályafutását. Közel egy éve, pont a PSG elleni legutóbbi - 32-29-re megnyert - meccsen elszenvedett sérülése után most először léphetett pályára Luka Stepancic. A horvát jobbátlövő ezúttal már négy gólnál járt korábbi csapata ellen, amikor ismét megsérült, és utána már nem térhetett vissza a pályára.

Szintén fantasztikusan kezdte a mérkőzést Mikler Roland. A magyar válogatott kapusának az eszén sokáig csak a 21 éves Dylan Nahi tudott túljárni. A Szeged egyszer sem volt hátrányban az első félidőben, Dean Bombac és Jonas Kallman gyors góljaival az első 15 percet 9-5-re a hazaiak "nyerték".

A Szeged 11-7-nél az ötgólos előnyért támadott, amikor Vincent Gerard hatalmas bravúrral védte a mieink ziccerét. Innen a PSG magára talált, Luc Steins remekül irányított, a világbajnokság legértékesebb játékosának megválasztott Mikkel Hansen pedig elkezdte dobálni a gólokat. 11-11-nél a franciák utolérték a Szegedet, de Mario Sostaric révén mégis a hazaiak tudtak elmozdulni erről az eredményről.

A gólgazdagra sikerül első félidő hajrájában Bánhidi Bence és Sostaric találataira Ferran Solé és Steins tudott válaszolni, de a Szeged így is 17-16-ra vezetett a szünetben. A második játékrész Mikkel Hansen megmozdulásaival kezdődött. A dán legenda előbb bebombázott egy hétméterest, majd jól vette észre az induló Solét, akinek a góljával először vezetett a meccsen a PSG.

Ekkor Joan Canellas, Bogdan Radivojevic és Borut Mackovsek is góllal szólt hozzá a találkozóhoz, így Hansen és Nedim Remili góljai ellenére a mieink visszavették a vezetést. (23-22) A rangadó utolsó harmadára Mikler helyét Mirko Alilovic vette át, de Hansen büntetőjénél ő is tehetetlen volt. Bogdan Radivojevic fantasztikus góljai után a 214 centiméter magas Dainis Kristopans döngölte földbe Bombacot, amiért kiállították.

Mikler Roland jól kezdte a mérkőzést, de az élete első BL-találkozóján részt vevő Luc Steins is kiválóan játszott Forrás: MTI/Ujvári Sándor

Steins élete első BL-meccsén a párizsiak egyik legjobbja tudott lenni, hatodik góljával megint ők vezettek, majd Nahi szélről szerzett találata után a Szeged 28-26-os hátrányba került. Tíz perccel a vége előtt - Juan Carlos Pastor időkérése után - Bodó Richárdot leblokkolták, majd ismét Nahi volt eredményes, amivel a magyar csapat győzelmi esélyei tovább csökkentek.

Az 55. percben Bánhidi Bence egy tízperces szegedi gól nélküli időszakot tört meg, majd Martin Stranovsky is betalált. (28-30) Hansen kilencedik góljára Bánhidi még válaszolni tudott, azonban ez is kevés volt.

A MOL-Pick Szeged 32-29-es vereséget szenvedett a Paris Saint-Germain csapatától.

A magyar csapat ezzel lépéshátrányba került a hozzá hasonlóan szintén a többieknél kevesebb mérkőzést játszó riválisával szemben.

A PSG ezzel megszakította a Szeged 18 mérkőzés óta tartó hazai veretlenségét a legrangosabb európai kupában. Mikkel Hansen kiváló formája a vb egyenes kieséses szakasza után a BL-ben is tovább folytatódik: tíz góljával már 56 gólos a szezonban, amivel átvette a vezetést a góllövőlistán.

A Szeged ezzel a meccsel egy hihetetlenül sűrű programot kezdett meg, mely során a következő 22 napban ötször lépnek pályára a BL-ben.

• február 11. 18:45 Porto (hazai)
  • február 14. 18:00 Vardar Szkopje (idegenben)
  • február 18. 18:45 Vardar Szkopje (hazai)
  • február 25. 18:45 Kielce (hazai)
  • február 28. 18:00 Flensburg (hazai)