Skócia
Magyarország
15:002024. június 15.
Svájc

A MOL-Pick Szeged először tudott nyerni a Vardar Szkopje vendégeként a kézi-BL-ben

Dean Bombac MOL-Pick Szeged kézilabda
Szkopje, 2021. február 14. Dean Bombac, a MOL-Pick Szeged (k), valamint Gleb Kalarash (b) és Christian Dissinger, a Vardar Szkopje játékosa a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A csoportjának 12. fordulójában játszott Vardar Szkopje - MOL-Pick Szeged mérkőzésen Szkopjéban 2021. február 14-én. MTI/EPA/Georgi Licovszki
A MOL-Pick Szeged idegenben 28-26 legyőzte a Vardar Szkopje csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A csoportjának vasárnap esti mérkőzésén.

Jól kezdte a szkopjei összecsapást a magyar csapat. A 10. percben már 5-2, majd 6-3 volt a Tisza-partiak előnye. Dean Bombac és Bogdan Radivojevic kiváló támadójátéka mellett néhány Mikler-védés jellemezte a meccs korai szakaszát.

A Vardar ezután feljavult támadásban és védekezésben is, így meglepetésre a következő tíz percben megfordították a találkozót. Juan Carlos Pastor időkérése már 11-10-es hazai vezetésnél jött. A mieink nem bírtak az első félidőben hat gólt szerző Timur Dibirovval, illetve a Szkopje másik legendás szélsője, az ezúttal jobbátlövőt játszó Ivan Cupic is megnehezítette a Szeged dolgát.

A magyar csapat Bodó Richárd bombagóljával a szünetre feljött 15-13-ra, azonban a második félidő Stojanche Stoilov találatával kezdődött. A beálló éles szögből találta meg a helyet Mikler mellett, bizonyítva ezzel klasszisát. Bánhidi Bence mellett Bodó góljaival tartotta két-három gólos hátrányát a Szeged, sokáig ennyivel kellett beérnie a vendégeknek. (20-18)

A mérkőzés kétharmadánál Mikler helyét Mirko Alilovic vette át a szegedi kapujában. A horvát játékos védései után előbb Mario Sostaric, majd Jonas Kallman révén hamar össze is jött az egyenlítés. 20-20-nál a szkopjeiek kértek időt.

Lovro Jotic jól irányította a Vardar támadásait, de neki is egyre nehezebb dolga volt a feljavuló szegedi védekezéssel szemben. Alilovic kivédett hétméterese után Joan Canellas gólja már magyar vezetést eredményezett. (21-22) Egy Bánhidi által kiharcolt büntetőt Radivojevic értékesített, a túloldalon Patryk Walczak beállójátéka okozott nagy fejtörést.

Canellas újabb találatával a Szeged kezdhette egy gólos előnyben az utolsó tíz percet. A szoros és izgalmas csatában Radivojevic újabb belőtt hetese elől tartotta a vendégeket. (25-26)

Bánhidi Bence lőtte a Szeged utolsó két gólját Szkopjében Forrás: MTI/EPA/Georgi Licovszki

Sőt, Cupic váratlannak tűnő lövését Alilovic ki tudta védeni. A két horvát kézilabdázó közül Cupic büntetőjénél is a Szeged kapusa örülhetett. Bánhidi ötödik, majd hatodik gólja eldöntötte a két pont sorsát.

A MOL-Pick Szeged idegenben 28-26-ra legyőzte a Vardar Szkopjét.

A két csapat csütörtök este 18:45-től ismét összeméri erejét, immáron az Újszegedi Sportcsarnokban.