A férfivízilabda Theodora Magyar Kupa hétvégi negyeddöntős műsora egy mérkőzéssel már pénteken elkezdődött: a pécsi nyitányon az Eger vendégként is magabiztosan győzött.

eredmény, negyeddöntő, 1. mérkőzés:
PVSK-Fűszért - ZF-Eger 9-13 (2-5, 3-2, 1-5, 3-1)

A legutóbbi bajnoki idény ezüstérmese és kupamásodikja udvariatlan vendégként igen hamar, alig öt perc alatt 4-0-ra elhúzott, majd már - a második játékrészben - 7-2-re is vezetett, amikor a hazai együttes magára talált, s a nagyszünetig 7-5-re felzárkózott.

A harmadik negyedtől azonban megint érvényre jutott a hevesiek nagyobb tudása, s végül - 12-6 után kissé kiengedve - biztosan nyertek. Az egriek egyik legjobbja, a válogatott Bundschuh Erik négy gólig jutott.

A másik három - szintén csupa ob I-es gárda alkotta - párban szombaton bonyolítják le az első összecsapásokat, a négy visszavágót pedig egységesen vasárnap, 18 órai kezdettel vívják a csapatok.